Dlaczego prawidłowe oświetlenie lakierni ma znaczenie?

Lakiernia samochodowa to miejsce, które musi być odpowiednio oświetlone, aby móc odpowiednio odbierać kolory. W przeciwnym przypadku klient może mocno się zdziwić, gdy na światło naturalne wyjdzie swoim odnowionym samochodem. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o właściwe źródło światła w lakierni – jak je zapewnić? O tym w niniejszym materiale.


W życiu codziennym możemy zaobserwować, jakie jest nasze postrzeganie kolorów w zależności od natężenia światła w danym pomieszczeniu. Barwy mogą wydawać się mniej lub bardziej nasycone, bardziej brudne, a nawet sine lub z zielonkawą poświatą. Dlatego też, gdy wykonujemy jakąś istotną czynność, która wymaga odpowiedniej percepcji wizualnej, staramy się dobrać odpowiednie światło sztuczne lub daną czynność przekładany na porę, gdy światło naturalne jest najlepsze. Podobnie działają lakiernicy samochodowi, z tym, że do profesjonalnego oświetlania lakierni oraz samochodu podczas prac stosują lampę lakierniczą.

Dlaczego lampa lakiernicza?

Profesjonalna lampa lakiernicza pomoże w odpowiednim doborze odcienia lakieru, ale również pozwoli dostrzec wszelkie rysy, nawet te naprawdę minimalne, a także pomoże uchwycić ewentualne wady lakiernicze. Bez dwóch zdań odpowiednie lampy zapewnią komfort pracy oraz zwiększą jakość wykonywanych usług, co przełoży się na zadowolonych klientów oraz liczne polecenia zakładu.

Dobra lampa lakiernicza czyli jaka?

Lampa lakiernicza ma przede wszystkim na celu zapewnienie jak największej jasności w lakierni. Do tego celu najlepiej spisują się lampy LED, ponieważ dają naprawdę mocne światło i są dość ergonomiczne użytkowaniu. Oczywiście barw światła lamp ledowych jest całkiem sporo, na jakie zatem najlepiej zdecydować się w przypadku lakierni? Zasada jest jedna – światło powinno być najbardziej zbliżone do światła naturalnego (natężenie światła minimum 1000lx).
Lampy lakiernicze można znaleźć w sklepie narzędziowym Narzedzie24.pl. Przykładową lampę można dostać tutaj.

Next Post

Jak zwiększyć żywotność podwozia gąsienicowego w koparce?

pt. gru 18 , 2020
Podwozie gąsienicowe w koparce i w innych maszynach budowlanych wymaga regularnej wymiany z uwagi na eksploatację i zużywanie się części. Ten rodzaj podwozi najczęściej wykorzystywany jest w trudnych terenach, dlatego częściej dochodzi w nich do usterek i konieczności wymiany poszczególnych elementów.

Może też Cię zainteresować