Urządzamy małą, ale funkcjonalną łazienkę!

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy mnóstwo czasu. To właśnie tutaj wykonujemy poranną i wieczorną toaletę, ale i w ciągu dnia zdarza nam się spędzić tam kilka dłuższych bądź krótszych chwil. W zależności od jej wielkości możemy sobie pozwolić na nieco szaleństwa lub po prostu na przemyślaną aranżację, w której najbardziej istotna będzie jej funkcjonalność. W poniższym artykule dowiesz się więcej, jak urządzić małe pomieszczenie, które ma być połączeniem łazienki oraz toalety, które będzie funkcjonalne.

Funkcjonalna, ale i stylowa

W każdej łazience musi się znaleźć miejsce na umywalkę oraz prysznic bądź wannę. W zależności od tego, czy mamy łazienkę połączoną z toaletą, logiczne jest, że powinien być tam także sedes. Jak w każdej dziedzinie, tak i w ceramice łazienkowej panują pewne trendy. Pragniemy być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami znanych producentów, jednak sam remont łazienki to koszt czasem nawet i kilkunastu tysięcy złotych, dlatego też – akurat tego pomieszczenia nie remontujemy zbyt często.

Pierwsze pytanie – wanna czy prysznic?

W małych przestrzeniach nie da się zbytnio poszaleć. Z pewnością nie będzie można sobie pozwolić na wannę wolnostojącą, która zajęłaby zbyt dużą powierzchnię. Z pewnością przydadzą się tutaj zestawy prysznicowe. Podtynkowe czy natryskowe – wybór tutaj zależy przede wszystkim od nas, ale również od naszych oczekiwań.

łazienka

(Eko)logicznie i ekonomicznie

Jeśli chodzi o toaletę, od pewnego czasu funkcjonalna, ale i stylowa okazuje się miska bezkołnierzowa. Wszystko dlatego, że są to elementy ekonomiczne, ale i… ekologiczne. Dlaczego miski bezrantowe okazują się ekologiczne? Przede wszystkim dlatego, że dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania jesteśmy w stanie spłukać wodę dokładniej przy mniejszym zużyciu jej. Chodzi tutaj również o utrzymanie higieny i czystości, gdyż miska bezrantowa jest po prostu łatwiejsza w utrzymaniu na wysokim poziomie czystości. Woda rozprowadzana jest po całym jej wnętrzu, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć do każdej bakterii i każdego zabrudzenia.

Łazienka jest miejscem, w którym funkcjonalność nietrudno połączyć z nowoczesnością. To właśnie tutaj również występują dominujące trendy i nowości, które jednych zachwycają, a innych wręcz przeciwnie.

Next Post

Formy reklamy zewnętrznej, które warto stosować

wt. paź 2 , 2018
Reklama zewnętrzna należy do tradycyjnej formy reklamy, której nie można w żaden sposób pominąć prowadząc stacjonarną działalność handlową czy usługową. Wyróżnienie swojego lokalu usługowego czy salony sprzedaży jest bardzo ważne, szczególnie w większych miastach, na ruchliwych ulicach gdzie znajduje się duża konkurencja. Dobra reklama zewnętrzna jest wręcz wymagana, aby lokal […]
winder reklamowy

Może też Cię zainteresować