Rzeczy, które szkodzą, a wykorzystywane są w codziennym życiu!

Są pewne elementy, których nieprawidłowa eksploatacja czy nie czytanie składu szkodzi naszemu zdrowiu. Warto wyeliminować te rzeczy zupełnie ze swojego życia, choć nierzadko nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Dlatego radzimy – zawsze sprawdzaj skład danego produktu.

Klimatyzacja

Tego elementu właściwie nie jesteśmy w stanie uniknąć.  Znajduje się ona w supermarketach, biurach i wielu innych miejscach. Klimatyzacja sama w sobie nie jest szkodliwa dopóki jest prawidłowo eksploatowana i odpowiednio sprawdzana. Jeśli są częste kontrole i nie wydobywają się ze środka f-gazy to wszystko jest w porządku. Choć może i f-gazy nie szkodzą bezpośrednio człowiekowi to jednak szkodzą środowisku, gdyż gazy te przyczyniają się do efektu cieplarnianego.

Perfumy

Nie wyobrażamy sobie przecież nie używać perfum. Piękne kwiatowe zapachy czy orzeźwiające, które zapewniają naszym nozdrzom przyjemność. Substancje toksyczne w nich zawarte to między innymi:

– aldehyd benzoesowy,

– octan etylu,

– octan benzylu,

linalol,

– aceton i wiele innych.

Jeśli drogą wziewną dostaną się do organizmu mogą powodować takie skutki jak zawroty głowy, nudności czy podrażnienie gardła, skóry, płuc lub oczu.

Środki czystości

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że środki czystości zawierają najczęściej szkodliwe związki chemiczne, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. Zanieczyszczanie swojego domu czy mieszkania takimi środkami wpływa niekorzystnie. Pamiętaj, że istnieje pewna alternatywa i żrące chemikalia można zastąpić między innymi sodą, mydłem w proszku czy gorącą wodą z cytryną.

Plastikowe pojemniki na jedzenie

Korzystamy z nich na co dzień, zabieramy do pracy czy do szkoły, a nie wiemy, że są to szkodliwe elementy! Sprawdzaj przed zakupem czy w tych pojemnikach plastikowych można przechowywać jedzenie (znajduje się tam specjalne oznaczenie). Ftalany, bo z tych związków są zbudowane pojemniki, oddziałowują na układ wydzielania wewnętrznego naszego organizmu. Powodują między innymi dysfunkcje układu nerwowego, a także rozrodczego.

Next Post

Wynajem dźwigów opłacalna inwestycja

pon. maj 21 , 2018
Maszyny typu zwyżka, czy podnośnik idealnie sprawdzają się podczas wykonywania różnego rodzaju prac wysokościowych. Trudno byłoby wyobrazić sobie sytuację w której musielibyśmy wykonywać prace wysokościowe np. na drabinie. Dla pracownika nie byłoby to bezpieczne rozwiązanie i co więcej byłaby to praca ciężka do wykonania. Wszelkiego rodzaju dźwigi czy podnośniki są […]
wynajem dźwigów

Może też Cię zainteresować