Czy odzież używana jest bezpieczna?

Jak każdy wie, w sklepach z używaną odzieżą można znaleźć prawdziwe perełki – nie tylko oryginalne i interesujące, ale przede wszystkim – nowe rzeczy, kupione przez kogoś i oddane w nienaruszonym stanie. Kupując w second-handach można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Ale czy taka odzież jest bezpieczna dla naszego zdrowia?

Second-handy

Second handy to sklepy z używaną odzieżą, ubraniami z tak zwanej drugiej ręki. Dziś może je spotkać niemal w każdym polskim mieście. Charakteryzują się wyjątkowo niskimi cenami. Co ciekawe, kiedyś uważano, że w takich miejscach można znaleźć wyłącznie złej jakości ubrania, pełne różnych defektów, takich jak dziury czy niesprane plamy. Ale dziś sklepy z używaną odzieżą nie mają nic wspólnego z tym wyobrażeniem. W Polsce dominuje typ ubrań ‘cream’ czyli odzieży najwyższej jakości, zwykle jest ona przywieziona z zagranicy, nierzadko posiada jeszcze metki, gdyż została zazwyczaj po prostu oddana przez kogoś, kto zakupił rzeczy w sieciówce i nigdy nie zdecydował się ich włożyć.

Ubrania używana w Polsce a bezpieczeństwo

Wiele osób jednak nie decyduje się na zakupy w second-handach. Większość z nich zastanawia się nad tym, czy taka odzież jest bezpieczna i czy w momencie zakupu nie ma na niej żadnych niebezpiecznych bakterii ani jakiś szkodliwych substancji. Możemy rozwiać wątpliwości – ubrania zakupione w sklepach z używaną odzieżą w Polsce są całkowicie bezpieczne, dokładnie tak samo jak nowe ubrania, które właśnie przyjechały prosto z fabryki. Polski rynek odzieży używanej jest dość spory, trafia do nas mnóstwo ubrań, przede wszystkim z takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja czy Włochy, ale nie tylko. W rodzimych second-handach można znaleźć nawet odzież ze Stanów Zjednoczonych. Osoby odpowiedzialne za sprowadzanie takich ubrań dokładają wszelkich starań, aby odzież, która zamierzają sprzedać była najwyższej jakości i całkowicie bezpieczna.   

Odzież używana

Oddana odzież zostaje zawsze najpierw odkażona, co odbywa się w specjalnych komorach formaldehydowych. Dzięki czemu zostają wyeliminowane wszelkie czynniki, które mogą wywołać jakiekolwiek choroby, a także i grzyby. Taką usługę wykonuje sortownia. Musi ona także wydać specjalne zaświadczenie o tym, że dana odzież została odpowiednio dezynfekowana i jest obecnie w pełni bezpieczna. Nie ma możliwości sprawdzenia, czy rzeczywiście na ubraniach coś niebezpiecznego się znajduje, dlatego dla pewności proces ten muszą przejść wszystkie ubrania. Sklep z odzieżą używaną  mogą więc spokojnie współpracować z hurtownią. Odzież używaną najwyższej jakości ‘cream’ znajdziesz w jednym ze sklepów bądź w hurtowni MK Cream – http://mkcream.pl/.

Next Post

Bluzy medyczne. Najmodniejsze fasony

pt. cze 28 , 2019
Bluza medyczna jest elementem ubioru, po który personel medyczny sięga najczęściej. Szereg wzorów i kolorów, wygoda, sprawiają, że ten rodzaj ubrania ochronnego jest najpopularniejszy. Jakie wzory i modele bluz medycznych są najmodniejsze w tym sezonie?

Może też Cię zainteresować