Portfel na co dzień – jaki kupić?

<strong>Wybór portfela powinien się rozpocząć od wybrania rodzaju, który będzie dla nas odpowiedni. Do najbardziej popularnego wyboru należy klasyczny portfel skórzany. Jego wygląd odpowiada typowemu wyobrażeniu o portfelu. Innymi bardziej popularnymi rodzajami portfeli są:

Portfel Sportowy.

portfel sportowy wykonywany najczęściej z takich materiałów, jak nylon czy cordura. Są one bardzo często bardziej wytrzymałe od klasycznych portfeli, a także odporne na przemakanie. Są one dobrym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ich wygląd jest bardzo różny. Często mają na sobie napisy lub hafty przedstawiające logo marki lub inny symbol.

Portmonetka.

Portmonetka nazywana jest także bilonówka i służy głównie do przechowywania monet. Najczęściej są one noszone przez kobiety, lecz istnieją także portmonetki w bardziej stonowanych kolorach, które są także chętnie wybierane przez męską grupę odbiorców.

Na co zwrócić uwagę szczególną uwagę?

Wybierając portfel męski lub damski warto szczególnie zwrócić uwagę na zastosowanie, jakie będzie musiała pełnić. Na to jakich używamy zazwyczaj środków płatniczych, w jakim stylu się ubieramy, oraz jaki rozmiar będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Poza wyżej wymienionymi rodzajami portfeli istniej również rozróżnienie na typy wg płci. Portfel damski różni się zazwyczaj innym wzornictwem oraz kolorami od męskiego. Wyróżnia sią także modele uniwersalne, które pasują zaróno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Portfel damski

Podsumowanie.

Obecnie istnieje ogromny wybór różnego rodzajów portfeli damskich i męskich (zobacz tutaj). Ciekawe propozycje znajdziemy pośród polskich marek galanteryjnych: Always Wild, Cavaldi, Rovicky, Lorenti czy Ronaldo. Posiadają one niezwykle atrakcyjne wzory w bardzo dobrych cenach, jak na wyroby skórzane. Nie opłaca się kupować za to wyrobów chińskich, na które składają się przede wszystkim podróbki znanych marek. Pomimo, że ich wygląda może wydawać się bardzo atrakcyjny, to trwałości pozostawia dużo do życzenia. Lepiej postawić na pewny i solidny produkt.