Czemu służą obudowy elektroniczne?

Projektując każde urządzenie elektroniczne jesteśmy zmuszeni zadbać o jego ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. W tym celu świetnie sprawdzi się obudowa.

Obudowy elektroniczne charakterystyka

Głównym zadaniem obudowy jest ochrona delikatnego wnętrza przed uszkodzeniem. Charakteryzują się prostym wyglądem – przypominającym pudełko, wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. W środku obudowy umieszcza się części elektroniczne. Warto zwrócić uwagę, żeby obudowa była wykonana z materiału, który jest niepalny np. aluminium, poliwęglan lub tworzywo sztuczne. Im lepszej jakości i trwalsze będzie tworzywo, tym większą gwarancję bezpieczeństwa przed uszkodzeniami lub przerwami w sygnale dostaniesz. Warto również, żeby obudowa była wodoszczelna i nie wchłaniała wilgoci, co może zakłócić pracę urządzeń lub powodować korozję. Obudowy najczęściej stosowane są w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych i przemyśle, dlatego też materiał muszą być odporne na pyły i kurz. Najczęściej spotykane na rynku są obudowy wykonane z tworzywa ABS. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, neutralny na działanie wysokich temperatur, gwarantując przy tym wysoką wytrzymałość w przypadku zwarć i przepięć.

Wśród ofert obudów elektronicznych znajdziesz wiele różnych rodzajów i wymiarów np. obudowy wentylowane lub hermetyczne. Dzięki temu możesz wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb.

Zastosowanie obudów

Obudowy elektroniczne najczęściej stosowane są w branżach przemysłowych. Powszechnie wykorzystuje się je przy liniach produkcyjnych, do ochrony urządzeń i elementów automatyki przemysłowej. Obudowy znajdziesz także przy urządzeniach laboratoryjnych, narzędziach pomiarowych. Wykorzystasz je również w przypadku urządzeń biurowych i komunikacyjnych.

Zastosowanie obudowy elektronicznej umożliwia bezawaryjną i długą pracę elementów w niej zamkniętych. Warto więc zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana i jego trwałość. Jeżeli szukasz sprawdzonego dystrybutora obudów elektronicznych do swojej firmy sprawdź ofertę Ex-Con: https://www.ex-con.pl/139-obudowy-elektroniczne/

Next Post

Ramka reklamowa A3 - antyramy i ramy promocyjne

pon. gru 14 , 2020
Ramka reklamowa to jeden z podstawowych elementów, zarówno do promocji jak i do wyposażenia biura. To właśnie ramki reklamowe wiszą zazwyczaj w sekcji informacji jak i  w różnego rodzaju instytucjach publicznych. Ramki reklamowe są idealnym miejscem na to, aby z jednej strony przedstawić wszystkie najważniejsze informacje, a z drugiej dodać […]

Może też Cię zainteresować