Co warto wiedzieć o odzieży zabiegowej?

Odzież zabiegowa to ten szczególny typ odzieży medycznej, który może być stosowany na sali zabiegowej podczas wykonywania zabiegów medycznych lub kosmetycznych. Co wlicza się do odzieży zabiegowej i co warto wiedzieć na jej temat? O tym w niniejszym materiale – zapraszamy!

Odzież zabiegowa, czyli jaka?

Odzież zabiegowa – jak sama nazwa wskazuje – to rodzaj ubrań ochronnych zakładanych przez personel (głównie lekarzy) medyczny w czasie wykonywania różnego typu zabiegów medycznych oraz z dziedziny medycyny estetycznej. warto przy tym nadmienić, że również weterynarze korzystają z tego typu odzieży, w czasie wykonywania zabiegów na zwierzętach.

Odzież zabiegowa – rodzaje

Taka jest ogólna definicja odzieży zabiegowej. Co jednak dokładnie się do niej zalicza? przede wszystkich fartuch zabiegowy. Występuje on w dwóch wariantach – jednorazowej (fartuch chirurgiczny – wykorzystywany na sali zabiegowej), a także wielorazowy – niejałowy fartuch (do mniej inwazyjnych zabiegów, które nie wymagają sterylności rodem z sali operacyjnej). Fartuch zabiegowy występuje w wariancie damskim i męskim które tak naprawdę niewiele się między sobą również – wersja męska jest po prostu większa. Fartuch zabiegowy posiada długie rękawy, zwykle sięga kolan lub połowy łydki. Zapięcie – najczęściej wiązanie – posiada na plecach, tak aby z przodu nic nie wystawało i nie przeszkadzało w czasie przeprowadzania zabiegu.

Akcesoria uzupełniające

Do odzieży zabiegowej zaliczamy również akcesoria uzupełniające, jak czepek chirurgiczny, rękawiczki jednorazowe oraz oczywiście maseczkę. Produkty te przeznaczone dla medyków, muszą spełniać odpowiednie atesty, certyfikaty i posiadać odpowiednie dopuszczenia do profesjonalnego stosowania. Mają one na celu przedostawanie się bakterii oraz wirusów między pacjentem a medykiem. Czepek dodatkowo ma za zadanie zapobiec wypadnięciu choć jednego włosa podczas trwania zabiegu.

Sukienka zabiegowa dla pielęgniarek

W skład odzieży zabiegowej wchodzi również sukienka zabiegowa, która stosowana jest najczęściej przez pielęgniarki. Sukienka ta najczęściej ma krótki rękaw i sięga kolan. W przeciwieństwie do fartucha zabiegowego, może (choć nie musi) posiadać kieszenie na drobne przedmioty. W sklepie z odzieżą medyczną i kosmetyczną Anilon (https://anilon.pl/) znaleźć można zarówno fartuchy, jak i sukienki zabiegowe w różnych rozmiarach i kolorach.

Next Post

Dodatki mają moc!

pon. lis 2 , 2020
Każda Pani domu wie, jak ważne są dodatki podczas aranżacji mieszkania. Figurki, wazony, lampiony, poduszki. Te zwykle brzmiące przedmioty mają magiczną moc, która pomoże sprawić, by twój dom wyglądał wyjątkowo!
lampki i lampiony

Może też Cię zainteresować