Co warto wiedzieć o kuchni w stylu Boho?

Obecnie możemy wyróżnić kilka stylów aranżacji wnętrz. Wraz z trendem bycia eko coraz bardziej popularny staje się styl boho inspirowany modą z lat 60. Styl boho charakteryzuje się nawiązaniem do natury, luzem i barwną kolorystyką. Zatem jakie meble kuchenne, dekoracje i oświetlenie idealnie wpasują się w ten styl? Gdzie możemy zamówić meble kuchenne na wiel lat? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule poniżej.

Meble kuchenne w stylu boho

kuchenne meble na zamówienie boho

Aranżacja kuchni w stylu boho to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy i chcą przełamywać schematy. Bowiem jest on przeciwieństwem stylu skandynawskiego w którym króluje minimalizm i subtelność. Styl boho czerpie inspirację z całego świata a więc aranżacja kuchni powinna być kolorowa i nawiązywać do stylu orientalnego, hipisów i cyganerii. Aby zaaranżować kuchnię w tym stylu wystarczy mocno wyostrzyć wyobraźnię. Dlatego meble kuchenne powinny być nasycone kolorami i pełnią kształtów. W stylu boho idealnie sprawdzą się drewniane kredensy. Z kolei intensywne kolory ścian lub akcentów dodadzą całej aranżacji życia. Coraz częściej styl boho nawiązuje do nowoczesności. Dlatego jeśli chcesz przenieść nowoczesne rozwiązania mebli ze stylem boho do współczesności koniecznie sprawdź meble kuchenne na zamówienie od Studio Vena: https://www.vena-kuchnie.pl/

Oświetlenie i dodatki dla kuchni w stylu boho

Z pośród innych stylów aranżacji wnętrz styl boho wyróżnia się naturalnymi i wzorzystymi dodatkami. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest łączenie stylu vintage ze stylem orientalnym na przykład: drewniane doniczki, krzesła czy brązowe liście. Styl boho uwielbia ekologię, dlatego ekologiczne sprzęty, czy meble odnajdą się idealnie i sprawią, że nasza kuchnia będzie bardzo ergonomiczna. Z kolei oświetlenie w stylu boho powinno być funkcjonalne, ekologiczne, ale też wpisywać się w estetykę tego stylu. Dlatego warto postawić na lampy z jasnych deseczek lub rattanu. Aby stworzyć prawdziwą atmosferę, należy zainwestować w odpowiednie żarówki, które sprawią, że kuchnia będzie jasna i przytulna. To oznacza, że żarówki powinny dawać światło zbliżone do naturalnego. Ogromnym atutem takiej aranżacji jest oszczędność energii oraz oczu.

Next Post

Certyfikat kompetencji zawodowych - dlaczego warto go mieć?

pon. lis 22 , 2021
Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych przydaje się niemal zawsze każdej osobie, która działa w branży transportowej, prowadząc własną działalność. Certyfikat kompetencji zawodowych potwierdza nasze kwalifikacje i wiedzę, która jest niezbędna do założenia i wykonywania prac w obrębie działalności gospodarczej z zakresu transportu drogowego.
certyfikat kompetencji zawodowych kurs online

Może też Cię zainteresować