Otwarty regał aktowy czy zamknięta szafa na dokumenty? Co wybrać

<span style=”font-weight: 400;”>Stosy papierów spotykamy nie tylko w biurze księgowym. Obecnie biuro każdej z firm, niezależnie od charakteru prowadzonej działalności, jest zobligowane do prowadzenia stosowanych dokumentacji, gromadzenia faktur, umów itp.. Wobec tego każda z firm już po krótkim czasie mierzy się z problemem przechowywania i archiwizacji dokumentów. Popularnymi rozwiązaniami, które mają ułatwić przechowywanie są szafy na dokumenty i regały aktowe. Które z tych rozwiązań warto wybrać?

Szafy na dokumenty

Niezbędna dokumentacja w niewielu biurach prowadzona jest w kolorowych i estetycznych segregatorach. Z uwagi na ten fakt najczęściej dokumenty przechowuje się w zamkniętych szafach. Kolejnym powodem jest również ograniczenie dostępu. Zazwyczaj w biurze gościmy także klientów. Nie chcemy, aby każda niepożądana osoba miała dostęp do całej naszej dokumentacji. Dodatkowym zabezpieczeniem w szafach są często zamki na klucz – zazwyczaj wystarczające, aby ograniczyć do cennych archiwów. Głębokość szafy na dokumenty jest również większa niż w przypadku półek regału.

Regały aktowe

Regały aktowe są dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy mieć łatwy dostęp do niektórych dokumentów lub razem z nimi na półkach stoją estetyczne książki i segregatory mogące stać się ozdobą biura. Regały aktowe jednakże w przeciwieństwie do szaf na dokumenty są nieco płytsze. Zatem jeżeli nasza dokumentacja obejmuje papiery w większym formacie głębokość poszczególnych półek może być niewystarczająca. Regały aktowe dobrze jest również przykręcać do ściany, aby były one stabilniejsze i nie zachodziło ryzyko przewrócenia się szafy. 

Które rozwiązanie wybrać?

Jeżeli planujemy przechowywać ważą dokumentację, archiwizować umowy, faktury, lepszym rozwiązaniem będą zdecydowanie szafy. Natomiast kiedy zależy nam na kilku półkach do eksponowania książek i estetycznych segregatorów, warto wybrać regał aktowy.

Next Post

Akcesoria przydatne podczas rajdów samochodowych - w co zainwestować?

pt. paź 16 , 2020
Każdy zawodnik biorący udział w rajdach doskonale zdają sobie z licznych obowiązków, które muszą zostać spełnione przed przystąpieniem do zawodów. Odpowiednia odzież, wyposażenie pojazdu to tylko wierzchołek góry lodowej. W niniejszym artykule pragniemy jednak skupić się na akcesoriach uzupełniających, które przydatne są podczas wyścigów i zwiększają komfort i bezpieczeństwo zawodników. […]

Może też Cię zainteresować