Co musisz wiedzieć o więźbach dachowych?

Więźba dachowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów budowy dachu domu. Ten drewniany szkielet jest wręcz podstawą do budowy solidnego i trwałego zadaszenia. Oto parę informacji, które powinieneś wiedzieć o budowie i projektowaniu więźb dachowych.

Projektowanie więźb dachowych

Przed budową domu, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii związanych z samym jego dachem. Projektowanie więźb dachowych nie może odbywać się bez ściśle określonych założeń. Jakich? Jest to między innymi fakt, jaką rolę będzie pełniło poddasze, czy ma być ono funkcjonalne i użytkowe, a także czym pokryty zostanie dach. Ważną kwestią, z którą wiąże się projektowanie więźb dachowych, jest również to, czy jest możliwość i potrzeba podparcia konstrukcji, na przykład na części budynku, która jest murowana. Istotną informacją jest, że więźb, a wiązar różnią się nieco od siebie. Wiązar wykonywany jest w fabryce, nie na miejscu budowy, co w niektórych przypadkach go dyskwalifikuje. Właśnie dlatego, jeśli zależy nam na tym, aby poddasze naszego domu było w pełni użytkowe — jako na przykład gabinet — lepszym rozwiązaniem jest wybór projektu więźby dachowej. Będziemy mieć wtedy pewność, że dostanie ona dopasowana do konkretnych potrzeb i cech domu.

budowa więźbdachowych

Budowa więźb dachowych

Budowa więźb dachowych odbywa się na placu budowy i jest to jedna z ważniejszych cech, która wyróżnia więźby od wiązarów. Decydując się na proces, jakim jest budowa więźb dachowych należy wybrać odpowiednich fachowców, którzy mają odpowiednie kompetencje i doświadczenie. W innym przypadku może być to wręcz tragiczne w późniejszych skutkach. Warto pamiętać również, że projektowanie i budowa więźb dachowych idą zawsze w parze. Już na etapie projektu, specjaliści zakładają ciężar i przeznaczenie dachu, a co się z tym wiąże — wybierają odpowiednią klasę drewna. Kupując materiały w tartaku pamiętajmy więc, aby były one zgodne z założeniami projektu. W przeciwnym razie możemy narazić się na niemałe koszty, a nawet niebezpieczeństwo.

Oferty projektów i budowy więźb dachowych znajdziesz na stronie https://prodrew.pl/.

Next Post

Soki warzywne i owocowe w diecie

czw. mar 11 , 2021
Wyciskanie soków z owoców i warzyw w domowym zaciszu jest bardzo dobrym nawykiem w naszej diecie. Soki zawierają dużo witamin, antyoksydantów i minerałów. Tylko przygotowując napój samodzielnie, wiemy czy nie posiada dodatkowych ulepszaczy czy cukru.
Wyciskarki

Może też Cię zainteresować