Buty robocze – dlaczego są tak ważne?

Przeciętny Kowalski nie przywiązuje wagi do obuwia i ubrania roboczego. Według osoby, która nigdy nie pracowała na budowie, fabryce, hucie czy kopalni ubranie do pracy nie ma znaczenia.

obuwie robocze bhp

Wydawałoby się, że najzwyklejsze części garderoby, które są już trochę podniszczone idealnie właśnie będą się nadawać do tego typu pracy. Jest to błędne myślenie, ponieważ odpowiednie obuwie i odzież wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracownika.

Rodzaj materiału

W butach roboczych na szczególną uwagę zasługuje skład materiału z jakiego wykonywane jest obuwie. Producent stawia na bardzo wytrzymałe materiały, które szybko się nie zużyją. Jeśli chodzi o obuwie robocze, też nie jest to zwykłe obuwie sportowe, buty są wzmacniane metalowymi elementami na czubkach i od strony podeszwy. Ma to na celu ochronę stopy przed zmiażdżeniem lub przecięciem stopy gdy nadepniemy na coś ostrego.

Odpowiedni typ obuwia

Ważnym zagadnieniem jest obuwie robocze o odpowiednim kroju. Buty robocze powinny być adekwatnie dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli pracujemy w hali przemysłowej czy na budowie na pewno dużo lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w obuwie ochronne. Co więcej wybierając typu obuwia warto sugerować się sezonowością. W lato wybierać lekkie trzewiki robocze lub sandały robocze, w zimę zaś półbuty robocze, lub ocieplane obuwie. Wybierając odpowiedni typ obuwia oprócz kroju warto zwrócić uwagę na to czy buty spełniają odpowiednie normy. O ile w przypadku butów roboczych ma to dość znikome znaczenie, o tyle w przypadku butów bezpiecznych/ochronnych ma to dużą wartość. W końcu rolą obuwia ochronnego jest to aby zapewnić odpowiednią ochronę przed wszelkiego rodzaju czynnikami, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia stopy. Chcąc zapoznać się ze specyfikacją obuwia roboczego warto odwiedzić stronę polskiego producenta obuwia PPO – na stronie https://www.ppo.pl duży wybór butów roboczych dla kobiet i mężczyzn.

Firmowa wizytówka

W wielu firmach preferuje się zamówienia indywidualne na odzież i obuwie robocze. Jest to dobry sposób na to aby doposażyć pracowników w odpowiednie i wymagane środki ochrony indywidualnej. Zdarza się i tak, że podczas zamówienia firma chce aby na odzieży bądź obuwiu pojawiło się logo firmowe. Dla wielu przedsiębiorstw zapotrzebowanie pracowników w tego typu odzież i obuwie jest swego rodzaju wizytówką dla firmy.