Aplikacja powłok ochronnych w ramach detailingu samochodu

Lakier samochodu wymaga szczególnej pielęgnacji. Powłoka bardzo łatwo ulega uszkodzeniom, głównie zarysowaniom. Można tego jednak uniknąć w bardzo prosty sposób. Aplikacja powłok ochronnych okazuje się być najlepszą profilaktyką na zarysowania lakieru. Usunięcie rys nie jest tanim zabiegiem, dlatego też warto jest korzystać z różnych usług, które mogą nam pomóc. Powłoki kwarcowe, ceramiczne i hybrydowe do zastosowanie wedle potrzeb i wymagań lakieru.

Jak aplikować powłoki ochronne na lakierze?

Na początku należy pamiętać o przygotowaniu auta do nałożenia aplikacji ochronnych. Pierwszym krokiem w ramach nakładania lakieru jest wyczyszczenie nadwozia. Po wstępnym płukaniu auta należy go wysuszyć. Wówczas możemy zastosować specjalistyczną pianę detailingową, którą ręcznie możemy nakładać na nadwozie w celu deironizacji i dekontaminacji. Jest to w skrócie usuwanie smoły, asfaltu i innego rodzaju zanieczyszczeń nagromadzonych na powierzchni samochodu. Pianę nakładamy za pomocą fachowych rękawiczek. Całość należy spłukać pod wysokim ciśnieniem, a później wysuszyć. Kolejnym etapem jest przygotowanie lakieru pod aplikację powłoki. Do wyboru mamy kilka rodzajów aplikacji. Jedną z nich jest powłoka kwarcowa, która należy do najbardziej popularnych. Możemy jeszcze wymienić powłoki ceramiczne i hybrydowe, które również się stosuje, natomiast znacznie rzadziej.

detailing kraków

Aplikacja powłok ochronnych powinna odbywać się także na felgach. Jest to forma zabezpieczenia, która zapewnia sprawdzoną możliwość ochrony. Przed nałożeniem powłoki ochronnej warto jest najpierw umyć powierzchnię. Na koniec zakładamy dressing na opony.

Detailing Kraków – zadbaj o samochód

Nakładanie aplikacji ochronnych powinno zawsze iść w parze z detailingiem. Usługi renowacyjne są bardzo istotne dla aut, szczególnie w momencie, gdy chcemy podwyższyć wartość rynkową pojazdu. Na https://myjniakrakow.com/car_detailing_krakow/ znajdziemy pełną ofertę detailingu z Krakowa. Kompleksowe usługi od profesjonalnego studia. Rzetelna obsługa, znajomość branży motoryzacyjnej oraz przystępne i konkurencyjne ceny usług.