Pop koreański – płyty, które zawojowały branżę muzyczną

K-pop czyli pop koreański to dosyć nowy gatunek muzyczny, który już widnieje na rynku od lat. Muzyka ta charakteryzuje się przede wszystkim stylistyką popową z domieszką rapu. Sukces zawdzięcza głównie chwytliwym numerom, które są pisane zarówno w języku koreańskim jak i angielskim. Z kolei ciekawe układy taneczne stanowią trzon wszystkich grup k-popowych. Popularność muzyczna kraju wzięła się z tak zwanej koreańskiej fali (korean wave). To zjawisko, które miało miejsce jeszcze w latach 90-tych. Wówczas kraje Azji poznały w większym stopniu kulturę Korei Południowej, w tym także muzykę. Okazało się, że grupy pop mogą stanowić prawdziwy towar eksportowy.

Muzyka koreańska z ogromnym wsparciem rządu

Niewiele krajów wspiera finansowo swoją kulturę jak Korea Południowa. W tym przypadku to się jak najbardziej opłacało. Wpływy z rosnącej fali popularności k-popu sprawiły, że krajem zaczęły się interesować największe mocarstwa światowe. Miało to swój odzew również dla gospodarki Korei, która zaczęła być bardziej interesująca dla zachodnich gigantów. Pop koreański to zjawisko, które nigdy nie miało miejsca. Rzadko się zdarza, aby muzyczni artyści wywodzący się z Azji posiadali taki fanbase jak w chwili obecnej k-pop. Przemysł kulturowy to aktualnie jeden z największych towarów eksportowych dla Korei. Nowoczesna muzyka rozrywkowa zaczyna być doceniana już na całym świecie. Koncerty zespołów odbywają się również w Polsce. Płyty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a nowe grupy powstają z dnia na dzień. Mogłoby się wydawać, że rynek jest przesycony. Nic bardziej mylnego. Pop koreański ma się bardzo dobrze. Warto tylko wspomnieć o takich zespołach jak BTS, Blackpink, iKON. Na serwisie YouTube te zespoły posiadają dziesiątki milionów subskrypcji i jeszcze więcej wyświetleń.

bts koncert

Płyty popu koreańskiego to zakupienia w CD-DVD-VINYL

W sklepie muzycznym online możemy znaleźć wiele albumów od różnych zespołów. Odwiedź https://www.cd-dvd-vinyl.pl/f/pop-koreanski:167,k/ i sprawdź na własne oczy. Płyty Yesunga oraz innych znanych wokalistów i grup. Pop koreański już od pewnego czasu stanowi pewnego rodzaju fenomen. Wygląda na to, że ten trend będzie się stale rozrastał. My nie mamy nic przeciwko. Utalentowani, młodzi i co najważniejsze przekonujący w swojej dziedzinie. Na stronie sklepu muzycznego znajdziemy ponad 1000 albumów/płyt od różnych wykonawców popu koreańskiego.

Next Post

Wykorzystanie wózków widłowych - co należy wiedzieć?

czw. lip 9 , 2020
Wózki widłowe to jeden z najpopularniejszych typów elektrycznych pojazdów wykorzystywanych w logistyce magazynowej. Ich umiejętna obsługa znacząco usprawnia prace magazynowe. Co warto wiedzieć o wykorzystaniu wózków widłowych?

Może też Cię zainteresować