Oleje przekładniowe – zastosowanie

Wiele maszyn codziennego użytku do tego aby mogły sprawnie działać potrzebują odpowiedniego smarowania. Te z kolei jest w stanie zmniejszyć tarcie pomiędzy pracującymi częściami chroniąc jednocześnie pozostałe części danej maszyny. Jedną z takich ról spełniają przede wszystkim oleje przekładniowe. Gdzie w zasadzie możemy je spotkać i gdzie powinny być stosowane? Dowiesz się w poniższym artykule.

oleje przekładniowe
W branży przemysłowej

W każdym zakładzie przemysłowym czy też produkcyjnym, codziennie wiele maszyn jest poddanych wielogodzinnej pracy. Wszystko to stwarza konieczność stosowania odpowiednich produktów smarnych. W zależności od maszyn mogą to być oleje bądź smary. Ich wybór nie może być przypadkowy, każda maszyna, by mogła pracować płynnie i być niezawodna potrzebuje wysokiej jakości smarowania. Czyli produkty smarne znanych firm: Kluberplex, Microlube czy Molykote. To jedne z najczęściej używanych w branży przemysłowej. Niewolno też zapominać o filtrach oleju, od których także zależy to, czy pojazd będzie sprawnie działać.

W motoryzacji

Zarówno w branży przemysłowej jak i motoryzacyjnej niezbędne jest stosowanie różnego rodzaju olejów. Jednym z najbardziej znanych oprócz tradycyjnego oleju silnikowego są właśnie oleje przekładniowe. Stosowane głównie w skrzyniach biegów działają przeciwzatarciowo oraz antykorozyjnie. Oleje przekładniowe stosowane są także w mostach napędowych.

przekładnia

Do funkcji olejów przekładniowych można zaliczyć również:
-odprowadzanie ciepła
-tłumienie drgań i hałasu
-chronienie przed zatarciem i zużyciem

Podobnie jak w przypadku olejów do różnych maszyn przemysłowych, oleje do przekładni w samochodach powinny być nie tylko dostosowane do pojazdu ale przede wszystkim mieć określoną lepkość i co najważniejsze stosowane znanych marek. Wśród nich warto wymienić: Kubersynth, Molykote czy Shell.

 

Next Post

Meble z technorattanu do jadalni na świeżym powietrzu

śr. sty 2 , 2019
Urządzanie ogrodu to niekiedy nie lada wyzwanie, jednak gdy przebrnęliśmy przez etap kwestii technicznych, budowania, sadzenia, kopania możemy przejść do bardziej przyjemnych takich jak wybór mebli do jadalni. W artykule na tapet wzięte zostaną te z technorattanu. Jakie meble z technorattanu wybrać do jadalni na świeżym powietrzu? Przeczytajcie!
zestaw wypoczynkowy meble z technorattanu jasny duży

Może też Cię zainteresować