Akcesoria dla każdego fotografa

Kupując bardziej profesjonalne aparaty fotograficzne, takie jak lustrzanki czy bezlusterkowce, musisz być przygotowany na wiele dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz wykonywać dobre i, przede wszystkim, piękne zdjęcia, musisz postawić także na niezbędne w tym celu akcesoria i dodatki.

Obiektyw

Oczywiście jeśli zdecydowałeś się na lustrzankę lub aparat bezlusterkowy, pierwsze co należy zrobić jest kupno pasującego obiektywu bądź obiektywów. To, na jakie się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie. Do wyboru masz obiektywy standardowe, a także sprzęt do fotografii makro, portretów, tryb rybie oko, supertele, tilt-shift, reporterskie, kitowe i wiele innych. Od ich rodzaju i Twoich umiejętności będzie zależeć to, jakie ostatecznie uzyskasz zdjęcie. Interesującą ofertę dla różnych modeli posiada firma Samyang, które w atrakcyjnej cenie możesz znaleźc tutaj https://notopstryk.pl/pl/producer/Samyang/11.

Karta pamięci

Kolejną, niezbędną każdemu fotografowi rzeczą, poza body i obiektywem, jest oczywiście karta pamięci i czytnik. Musisz przecież gdzieś zapisywać wszystkie zdjęcia i filmy, które powstaną za pomocą aparatu i jego akcesoriów. Czytnik kart pamięci znacznie ułatwi zrzucanie wszystkich uzyskanych fotografii i filmów na komputer – dzięki niemu będziesz mógł to zrobić bez podpinania aparatu, zapewnia to szybkość i nie sprawi, że bateria zacznie się rozładowywać.

Lampa błyskowa

Większość aparatów posiada już wbudowaną lampę błyskową, jednak specjaliści nie zalecają jej stosować. Zdjęcia wykonane przy jej pomocy zazwyczaj są płaski i niezbyt ciekawe. Zewnętrzne urządzenie znacznie zwiększy Twoją kreatywność – będziesz mógł uzyskać źródło światła z każdego miejsce w zależności od swoich potrzeb i pomysłów. Przy zakupie należy pamiętać, że nie każda lampa będzie pasować do każdego sprzętu, więc przed zakupem należy to dokładnie sprawdzić.

Statyw

Dobre sklepy fotograficzne oferują ogromną możliwość wyboru. Możesz zakupić między innymi tradycyjny trójnóg, ale także i znacznie mniejsze, kompaktowe statywy z kulowymi przegubami. Wybierając statyw skup się an tym, aby miał solidną budowę, był odporny na zniszczenia i miał niewielka wagę – statyw powinien być przede wszystkim  lekki i bardzo stabilny.

Next Post

Czym jest konwersja roweru na elektryczny?

czw. sty 31 , 2019
Rowery elektryczne robią się coraz bardziej popularne wśród cyklistów. Odsetek osób korzystających z tego typu roweru nie jest jeszcze bardzo duży, ale widać ewidentnie zwiększające się zainteresowanie tego typu jednośladami. Coraz częściej pojawia się także informacji dotyczących konwersji roweru na elektryczny. Czym jest taka konwersja?
rower elektryczny

Może też Cię zainteresować