Akcenty roślinne – styl skandynawski

Skandynawskie wnętrza bardzo mocno kojarzą się z naturalnymi akcentami. Dbanie o środowisko i stosowanie ekologicznych materiałów to jedne z nurtów wpisujących się w trendy skandynawskiego stylu.

Dekoracje kwiatowe

We wnętrzach skandynawskich królują akcenty roślinne i kwiaty. Rozbudowane, kolorowe kompozycje to jednak nie do końca ten klimat. Delikatne kwiaty o jasnych kolorach, zielone rośliny to nieodłączne akcenty we wnętrzach. Są subtelne i eleganckie, dlatego rozświetlą każde wnętrze. W Skandynawii panuje surowy klimat, dlatego najczęściej możemy tam spotkać krzewy oraz drzewa typu: świerk czy sosna. Popularne są również wrzosy i jaśminowce. Soczyste, zielone rośliny pozwolą ożywić chłód białych ścian. Oprócz standardowych doniczek, często stosowane są wiszące kwietniki czy wazony. Do skandynawskiego wnętrza najlepiej pasować będzie np. bluszcz pospolity, fikusy, monstery, drzewka figowe, wysokie palmy, sukulenty i storczyki. W skandynawskich wnętrzach nie są wykluczone również sztuczne rośliny. Ważne żeby wybrać te, które do złudzenia przypominają żywe kwiaty.

Zielone motywy

Liście i zielone rośliny są często wykorzystywane również jako wzory na poduszkach, kocach czy doniczkach. Popularnym dodatkiem są tapety z akcentami roślinnymi. Liście monstery królują w formie zdjęć, na pościeli czy poduszkach. Wiele dodatków do wnętrz skandynawskich znajdziesz w ofercie sklepu Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/.