Czym jest konwersja roweru na elektryczny?

Rowery elektryczne robią się coraz bardziej popularne wśród cyklistów. Odsetek osób korzystających z tego typu roweru nie jest jeszcze bardzo duży, ale widać ewidentnie zwiększające się zainteresowanie tego typu jednośladami. Coraz częściej pojawia się także informacji dotyczących konwersji roweru na elektryczny. Czym jest taka konwersja?

O konwersji rowerów elektrycznych

Konwersja roweru na elektryczny jest jednym ze sposobów na uzyskanie roweru elektrycznego. W odróżnieniu do zakupu nowego e-bike w sklepie rowerowym, konwersji najczęściej dokonujemy sami, lub zlecamy w serwisie rowerowym. Konwersja roweru na e-bike to nic innego jak przerobienie swojego dotychczasowego roweru instalując mu napęd elektryczny. Dzięki temu, można korzystając z elementów napędu elektrycznego przygotować sobie kompletny rower elektryczny.

Zalety konwersji roweru elektrycznego

Największą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim obniżony koszt inwestycji. Gotowy zestaw do przeróbki swojego roweru będzie o około 1000 – 2000 zł tańszy od nowego roweru elektrycznego. Kolejną zaletą jest wpływ na to jaki element zostanie zainstalowany w rowerze. Użytkownik roweru ma zatem możliwość wyboru mocy silnika, pojemności baterii, rodzaju silnika i baterii, sposobie mocowania itd. Rower wówczas można sobie spersonalizować pod własne potrzeby. W gotowych rowerach elektrycznych często trzeba iść na ustępstwa. W przypadku konwersji ma się pełną kontrolę nad przebiegiem całej instalacji i przemiany roweru.

Poza tym samodzielna zabawa ze swoim rowerem daje mnóstwo satysfakcji. Oszczędności można przeznaczyć na zakup lepszej i bardziej pojemnej baterii, lub mocniejszego silnika, dzięki czemu za tę samą kwotę uzyskamy znacznie sprawniejszy i bardziej praktyczny e-bike. Lub po prostu wydać na coś innego – odzież rowerową, akcesoria, lepsze hamulce, opony itp.

Next Post

W co się ubrać na zimowy trening?

pt. lut 1 , 2019
Coraz więcej osób decyduje się na aktywność fizyczną w trakcie zimy. Zazwyczaj mało kto miał odwagę, aby w zimowe poranki, popołudnia czy wieczory biegać i wykonywać jakikolwiek ruch na dworze. Zima w Polsce nie sprzyja wykonywaniu czynnego ruchu na świeżym powietrzu, jednak można zauważyć, że ten problem zdaje się być […]
zimowy trening

Może też Cię zainteresować