5 warzyw o działaniu odchudzającym

Wprowadzenie warzyw i owoców do diety to niewątpliwie najzdrowszy sposób na uzyskanie prawidłowej sylwetki. Często nie wiemy od czego zacząć. Staramy się ograniczyć jedzenie do minimum, jednak jest to błędne rozumowanie. Najlepiej jest się zaopatrzyć w cierpliwość i wiele ciekawych pomysłów i przepisów, które mogą nam tylko ułatwić cały proces odchudzania. Przede wszystkim nie możemy zrezygnować z produktów, które zapewniają nam wysokie porcje witamin. Warzywa i owoce nie powinny być tylko dodatkiem do naszych diet, ale to na nich wszystko powinno być oparte. Mięso z warzywami na pewno brzmi lepiej, ponieważ wiemy, że jest przewaga mięsa, natomiast warzywa z mięsem nie są już dla nas tak zachęcające, bo boimy się, że danie będzie oparte tylko na warzywach. Wszystkie proporcje należy dopasować do swoich potrzeb. My sami wiemy najlepiej co danego dnia jest nam bardziej potrzebne. Jednakże nie możemy zapominać, że to warzywa są wzbogacone w źródła witamin, a nie mięso. To one działają na nasz metabolizm i polepszają jego stan oraz możliwości.

 

Cukinia – jest bardzo popularnym warzywem nie tylko ze względu na ciekawy smak, ale także wartości odżywcze oraz działanie odchudzające. Na 100 gram tego warzywa jest zawarte tylko 15 kcal. Poza tym cukinia jest wzbogacona o witaminę B2 i wpływa pozytywnie na nasze trawienie.

 

Fasola szparagowa – to przede wszystkim źródło kwasu foliowego oraz błonnika. Dodatkowo fasolka zawiera wiele witamin takich jak: A, C i E. Warzywo przeciwdziała starzeniu się oraz zmniejsza prawdopodobieństwo na pojawienie się raka. Białko, które zawiera jest perfekcyjnym substytutem dla wegetarian.

 

Burak – jest jednym z podstawowych warzyw polskiej diety. Wiele potraw jest opartych na tym warzywie. Kto w końcu nie przepada z barszczem wigilijnym? Warzywo jest wzbogacone o dużą dawkę kwasu foliowego oraz żelaza. Działa zapobiegawczo na raka.

 

Pomidory – kolejne warzywo, które jest szczególnie lubiane przez Polaków. Warzywo składa się z 90% z wody, dlatego też jest mało kaloryczne. Pomidory można przygotowywać na wiele sposobów. Zawierają wiele witamin takich jak: B, C, E i K. Mogą też działać uspokajająco na nasz organizm.

 

Papryka – na 100 gram warzywa przypada zaledwie 30 kcal. Zawiera w szczególności wapń i potas. Oprócz tego jest także bogatym źródłem witaminy A i C.

 

wyciskarka do soków

Wyciskarka do soków Angel

Wyciskarki do soków mogą być ciekawym dodatkiem do naszej diety. Dzięki nim możemy sporządzać wiele napojów z owoców i warzyw tym samym urozmaicając naszą dietę o bogate wartości odżywcze oraz wiele witamin. Wyciskarka do soków Angel jest tego najlepszym przykładem. Sklep internetowy oferuje również wiele innych urządzeń tego typu.

Next Post

Najlepsi kibice na świecie

pon. lis 5 , 2018
Polacy słyną z zamiłowania do wielu dyscyplin sportowych. Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, hokej, lekkoatletyka, żużel i wiele innych sportów działają na wszystkich kibiców bardzo pobudzająco. Często wprawiają nas o zawał serca i różnego typu palpitacje, ale oglądamy naszych reprezentantów z przyjemnością, a przede wszystkim z poczuciem dumy bez względu na […]
kibice polska

Może też Cię zainteresować