Zastosowanie zaworów kulowych kołnierzowych.

Zawory są bardzo często wykorzystywanym elementem instalacji zarówno w przemyśle jak i w domu. Gwarantują bezpieczeństwo i kontrolę przepływu medium w przypadku instalacji wodociągowych czy gazowych. W zależności od zastosowania, możemy znaleźć różne typy zaworów. Sprawdź gdzie można wykorzystać zawory.

Zawory kulowe charakterystyka

Działanie zaworu kulowego kołnierzowego i innych tego typu elementów jest bardzo proste. W środku zaworu znajduje się kula obrotowa z przelotem, dzięki któremu obrócenie kurka spowoduje otwarcie lub zamknięcie przepływu medium. Zawory kulowe cechują się bardzo wysoką szczelnością, są także łatwe w obsłudze.

Zawory kulowe kołnierzowe sterowane są najczęściej pneumatycznie lub elektrycznie i wykorzystywane wszędzie tam gdzie chcemy automatycznie kontrolować otwieranie i zamykanie instalacji.

Jak wybrać odpowiedni zawór kulowy?

Zawory kulowe kołnierzowe występują w wielu wariantach. W zależności od średnicy rur i naszej instalacji, możemy dobrać różne rozmiary. Najczęściej spotykanym zaworem jest 2 cal, natomiast dostępne są także opcje ½, 1 i ¼, 1 i ½, ⅝ i wiele innych. Z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników, należy dopasować zawór odpowiednio do naszej instalacji. Źle dobrany zawór może spowodować rozszczelnienie instalacji lub zmiany ciśnienia w przepływie. Zawory kulowe kołnierzowe najczęściej wykorzystywane są w budownictwie lub do instalacji wodnych. Szeroki asortyment zaworów znajdziesz w ofercie firmy Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/.

Next Post

Moskitiery, czyli skuteczna ochrona przed owadami

śr. cze 9 , 2021
Owady to stworzenia, które naprawdę potrafią niektórym bardzo utrudniać życie. Tym bardziej w gorące lato, kiedy, aż się prosi żeby otworzyć okna. W tym celu właśnie stworzono tzw. moskitiery (Katowice). Mają one chronić przed owadami.

Może też Cię zainteresować