Kursy zawodowe dofinansowywane z UE

Polska należy do Unii Europejskiej od ponad 15 lat. Dzięki UE mamy możliwość niesamowitego rozwoju pod niemal każdym względem. Związek ten dofinansowuje wiele ciekawych inwestycji, wszystko za sprawą funduszy, które funkcjonują w Unii Europejskiej. Na co można uzyskać dofinansowanie? O tym poniżej!

Unijne fundusze

W latach 2014-2020 powstało 5 funduszy, które wspierają różnego rodzaju inwestycje i nie tylko. Są to:
– Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego,
– Europejski Fundusz Społeczny,
– Fundusz Spójności,
– Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich,
– Europejski Fundusz Morski i Rybacki.
Każdy z nich ma na celu wspieranie nieco innych działań. Jeśli jednak chodzi o np. kurs na zwyżkę, tokarski czy kurs na wychowawcę kolonijnego – oczywistym wręcz jest, że dofinansowanie przydziela Europejski Fundusz Społeczny.

Europejski Fundusz Społeczny

80 mld euro Unia Europejska przeznaczyła na Europejski Fundusz Społeczny na lata 2014-2020. Przede wszystkim nadrzędnym celem tego programu jest wsparcie dążenia do wysokiego poziomu zatrudnienia w naszym kraju. Co więcej, EFS dąży również do poprawienia jakości miejsc pracy, dzięki poprawie dostępu do rynku pracy, ale również mobilność geograficzną i zawodową pracowników. Europejski Fundusz Społeczny ma na celu także zwalczenie ubóstwa oraz wspieranie równości płci.

Gdzie szukać informacji?

Najlepiej pozyskiwać wszelkie informacje dotyczące współfinansowanych kursów z środków europejskich na stronach internetowych. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. ,,dofinansowanie na kursy w Katowicach”. Wówczas w jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych znajdzie się mnóstwo stron oraz podstron, które świetnie odpowiadają naszemu zapytaniu. Jeśli znajdziemy już interesujące nas informacje – warto zadzwonić osobiście lub przejść się do oddziału informacyjnego, aby pozyskać kluczowe informacje od konkretnej osoby. Pamiętajmy, że w Internecie czyha na nas również mnóstwo oszustów, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym. Jeśli uda nam się skontaktować z daną osobą, wystarczy tylko wypełnić wnioski, podpisać umowę i… wziąć udział w kursie, by polepszyć swoje kwalifikacje zawodowe! Sprawdź  atrakcyjną ofertę kursów zawodowych wybierając kursy w Katowicach. Dzięki nim podniesiesz swoje kwalifikacje na każdym szczeblu zawodowym.

Next Post

Dekoracje do pokoju dziecięcego

pt. sty 18 , 2019
Sypialnia malucha to miejsce, w której szczególną uwagę zwracamy na meble i wyposażenie, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom. Troszczymy się o to aby wszelkie użyte farby, podłogi, tapety i meble posiadały odpowiednie atesty. Podobnie powinno być z dodatkami w sypialni dziecięcej. Na co zwrócić uwagę kupując dodatki i jakie wybierać […]

Może też Cię zainteresować