Tusze UV – jakie są zalety druku UV?

Druk UV to rewolucyjna metoda druku, która wykorzystywana jest przede wszystkim w branży reklamowej. Doskonale sprawdza się zarówno w wielkoformatowych wydrukach, jak i przy mniejszych materiałach. Druk ten sprawdza się też bardzo dobrze w branży meblarskiej, wyposażeniu wnętrz, rzemiośle i wielu innych. Jakie są zatem zalety druku UV? Dlaczego warto się na niego zdecydować? Czy warto wykorzystać go w działaniach promocyjnych?

Na czym polega druk UV?

Druk UV jest obecnie jedną z najpopularniejszych technik, jaką wykorzystuje się w druku cyfrowym. Jego działanie jest podobne do tego, jakiego używamy w naszych domach, czyli do tradycyjnych atramentówek. Różnica tkwi jednak w tuszu. W druku UV wykorzystuje się ciekłe tusze polimerowe. Jak wygląda taki druk? Otóż drobne krople tuszu rozpylane są na materiale, a następnie utwardzane za pomocą lamp LED, które emitują światło UV. Cienka warstwa twardego polimeru, jaki zostaje na materiale, jest niezwykle trwała i odporna. Ta technika pozwala także na wydruk białym kolorem.

Dzięki tej technice możliwy jest druk na niemal każdym płaskim materiale. Druk UV sprawdza się świetnie podczas drukowania na szkle, metalu, drewnie, plexi, płytach meblowych i innych materiałach. Dzięki temu drukowi możemy też drukować na gotowych materiałach, jakimi są np. panele podłogowe. W branży reklamowej tusz UV wykorzystuje się głównie do druku na folii czy innych elastycznych materiałach.

Zalety druku UV

Druk UV posiada szereg zalet, o których nie można zapominać. Dzięki drukowi UV znacznie można przyśpieszyć proces drukowania, ponieważ zdjęcie czy inną grafikę drukować można bezpośrednio na materiale. Oferuje on też świetną wyrazistość kolorów oraz ich odwzorowanie. Dodatkowo, kolory te nie blakną. Utrwalenie światłem UV sprawia, że druk jest niezwykle odporny np. na niekorzystne warunki atmosferyczne (wodę czy niskie temperatury), a także na ścieranie.

Druk UV to również technika druku, która jest bardzo przyjazna dla środowiska. Atramenty UV są farbami, które nie zawierają rozpuszczalników. Podczas druku nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów czy szkodliwych substancji. Istotną zaletą jest też to, że zadrukowana powierzchnia bardzo szybko schnie.
Jeśli jesteś zainteresowany drukiem UV, zapoznaj się z ofertą sklepu Avilo.pl. Znajdziesz tam szeroką ofertę tuszy UV, dzięki którym uzyskasz najlepszą jakość druku: https://www.avilo.pl/pl/155-tusze-uv

Next Post

Operator podestów Śląsk - jak wygląda kurs na operatora podestów?

pt. maj 14 , 2021
Podesty ruchome to specjalne urządzenia, które wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie prac na wysokości. Ich obsługa nie należy do szczególnie skomplikowanych. Jest to jednak zadanie bardzo odpowiedzialne, dlatego do obsługi tego urządzenia wymagany jest specjalny kurs na operatora podestów. Czym zatem są podesty ruchome? Jak wygląda kurs […]

Może też Cię zainteresować