Kursy spawalnicze Śląsk – to musisz wiedzieć

W ostatnim czasie na Śląsku pojawia się coraz więcej ofert pracy dla spawaczy. Pracodawcy kuszą potencjalnych kandydatów na to stanowisko atrakcyjnymi zarobkami oraz bardzo dobrymi warunkami pracy. Każdemu, kto chce zdobyć odpowiednie uprawnienia, niezbędne do pracy jako spawacz, ośrodki szkolenia zawodowego organizują specjalne kursy dla przyszłych spawaczy. Jak zapisać się na taki kurs i co warto o nim wiedzieć? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Kto może zostać spawaczem?

Każdy, kto planuje zapisać się na kurs spawalniczy, powinien zapoznać się z kilkoma niezbędnymi informacjami. Zawód spawacza nie należy do specjalnie skomplikowanych, jednakże wymaga pewnych umiejętności i kompetencji. Przede wszystkim, aby zapisać się na kurs dla spawaczy, musisz być osobą pełnoletnią (tzn. mieć ukończony 18. rok życia), a dodatkowo posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie oraz specjalne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia kursu. Z zawodu spawacza raczej muszą zrezygnować osoby, które mają wadę wzroku, zaburzenia równowagi, są alergikami lub cierpią na astmę bądź padaczkę.

Kandydata do zawodu spawacza powinna za to wyróżniać dobra koncentracja, dyscyplina i dokładność. Od aplikujących na to stanowisko wymaga się także bardzo dobrego rozróżniania barw, dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej czy zdolności do myślenia technicznego.

Kursy spawalnicze Zabrze i nie tylko – oferta

Jeżeli myślisz o zapisaniu się na kurs spawalniczy, masz wiele możliwości. Ośrodki szkolenia zawodowego oferują między innymi:

  • kurs spawacza MAG,
  • kurs spawania elektrycznego,
  • kurs spawania gazowego,
  • kurs spawacza PE,
  • kurs spawacza TIG.

Osoby, które zdobędą uprawnienia do spawania wybranymi metodami,  mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: branży budowlanej, górnictwie, przedsiębiorstwach transportowych i wielu innych miejscach. Kurs spawalniczy to zatem szansa na zdobycie nie tylko ciekawych kwalifikacji, ale także satysfakcjonującej, potrzebnej i dobrze płatnej pracy.

Wybór dobrego ośrodka szkoleniowego może nie być łatwy. Jeżeli jednak chcesz mieć gwarancję, że zajęcia będą prowadzone przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, a do twojej dyspozycji zostanie oddany najlepszy sprzęt oraz zaplecze dydaktyczne, to koniecznie zapoznaj się z ofertą kursów spawalniczych prowadzonych przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa z Zabrza: https://kursyalfa.pl/kursy-spawalnicze/

Next Post

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych?

wt. lip 13 , 2021
Biały uśmiech rodem z czerwonego dywanu jest marzeniem niejednej osoby. Co więcej, spora liczba osób próbuje osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu domowymi sposobami, co przeważnie nie kończy się dobrze. Aby efekt był trwały, a cały proces przede wszystkim bezpieczny, na zabieg należy zgłosić się do specjalisty, czyli nikogo innego jak lekarza […]
Wybielanie zębów Bielsko

Może też Cię zainteresować