Urządzamy łazienkę w stylu rustykalnym

Każdy z nas lubi przebywać w pięknych i przytulnych wnętrzach. Czasem nachodzi nas potrzeba na odświeżenie wyglądu swojego mieszkania lub jego poszczególnych pomieszczeń. W niniejszym materiale pokażemy, jak niewielkim kosztem możemy przemodelować łazienkę na styl rustykalny – zapraszamy!

Drewno przede wszystkim

Styl rustykalny kojarzy się bez dwóch zdań z naturalnymi surowcami, dlatego też najważniejszych jego elementem powinno być drewno. Drewniane dodatki lub drewniane panele (podłogowe i ścienne) to niezwykle piękny dodatek, który w kilka chwil odmieni naszą łazienkę. Jeżeli produkty te będą odpowiednio zaimpregnowane, to wilgoć ich nie zniszczy, a my będziemy cieszyć się przepiękną łazienką przez długi czas. Jeżeli zastosowanie paneli drewnianych to dla nas zbyt duża rewolucja, to postawmy na drewniane dodatki do łazienki, jak np. dekoracyjna szafka, skrzynka na ręczniki, wazon, rama lustra itp. Takie drobne elementy równie pięknie ożywią całe wnętrze i dodadzą mu świeżości.

Postaw na kolory natury!

Poza drewnem, styl rustykalny to kolory kojarzące się z naturą, zatem warto postawić na wszelkie brązy, beże oraz kolor zielony. Oczywiście ten ostatni element możemy wprowadzić w żywej formie. Łazienka w której znajduje się wazon z polnymi kwiatami będzie wyglądać fenomenalnie, gwarantujemy!

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Ostatnia rzecz ma bardziej aspekt praktyczny niż estetyczny, ale o którym nie można absolutnie zapominać. Nawet najpiękniej zaaranżowana łazienka straci swój urok jeśli nie będziemy o nią dbać. I nie chodzi tu tylko o kwestie sprzątania łazienki, ale również o bezpieczeństwo i funkcjonalność poszczególnych elementów sanitarnych. Kapiący kran w umywalce lub w wannie, a także prysznic pryskający na wszystkie strony – te elementy absolutnie nie dodają uroku żadnej łazience. Dlatego też warto, abyśmy pamiętali aby dbać o naszą łazienkę również “wewnątrz”. Chodzi mianowicie o regularną pielęgnację oraz wymianę uszczelek gumowych. Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko pieniądze na naprawach, ale również czas i nerwy związane z irytującym kapaniem wody z kranu. Więcej na temat uszczelek gumowych można przeczytać na stronie http://www.admet.com.pl/.

Next Post

Wakacyjna impreza na działce? Czemu nie!

wt. lip 7 , 2020
Choć sezon urlopowy w pełni, to wielu z nas w tym roku spędzi wakacje w swoim rodzinnym mieście. Powodem tego jest oczywiście panująca na świecie pandemia Koronawirusa. Wielu z nas zdecydowało się zrezygnować z zagranicznych wojaży na rzecz podróży po rodzimym kraju. Dla tych, którzy jeszcze nie mają planów wakacyjnych […]

Może też Cię zainteresować