Kilka słów o zamkach magnetycznych

Dla niektórych z nas, zamek do drzwi to po prostu zamek – ma za zadanie zamykać drzwi i chronić nasz dom czy mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Jednak zamki dzielą się na kilka rodzajów, a jednymi z nich są zamki magnetyczne. O czym więc warto wiedzieć na ich temat? Czym się charakteryzują oraz gdzie najczęściej możemy je spotkać? Podpowiadamy w naszym artykule – zapraszamy!

Gdzie stosujemy zamki magnetyczne?

Choć zamki magnetyczne można zastosować niemal wszędzie, to są miejsca, w których spotykamy je najczęściej. Przede wszystkim, zamki te możemy spotkać w gabinetach lekarskich oraz estetycznych. Bardzo często współgrają one ze szklanymi, mlecznymi drzwiami, nadając nowoczesnego, ale i eleganckiego efektu pomieszczeniom. Zamki te często stosowane są również w biurach oraz w przestrzeniach użytku publicznego. Jak można więc słusznie zauważyć, zamki te wybierane są wszędzie tam, gdzie głośne dźwięki i trzask drzwi nie są pożądane. Jednak bez obaw! Nie jest powiedziane, że sprawdzają się one tylko i wyłącznie tam. Są one doskonałym rozwiązaniem również dla mieszkań i domów, szczególnie jeśli osoba wstająca wcześniej od nas ma tendencję do nieco niedelikatnego zamykania drzwi.

zamki magnetyczne

Dlaczego zamki magnetyczne to doskonały wybór?

Jak już wspomnieliśmy, zamki magnetyczne są bardzo ciche. Wszystko za sprawą dwóch przyciągających się magnesów, które pozwalają na zamykanie i otwieranie się drzwi w sposób bardzo delikatny i cichy. Jako że zamki te nie posiadają również sprężyn charakterystycznych dla innych zamków, to są one niemal bezawaryjne i mogą służyć przez naprawdę długi czas. Warto również zaznaczyć ich walory estetyczne. Drzwi zestawione z tego typu zamkami będą się prezentować niezwykle nowocześnie, idealnie wpisując się w designerskie wnętrze.

Zamki magnetyczne sprawdzonej i uznanej marki znajdziesz pod adresem https://handles.pl/42_bonaiti.