Szwedzkie firmy popularne w Polsce

To, co przychodzi do nas ze Skandynawii cenimy przede wszystkim za dobry, minimalistyczny design, ale warto także cenić to za jakość. Szwedzi i Skandynawowie w ogóle przykładają do niej bardzo dużą uwagę, dzięki czemu sięgając po ich produkty, możemy być pewni ich niezawodności. Jakich szwedzkich firm produkty są popularne w Polsce?

Ikea

Bez wątpienia to przedsiębiorstwo należy wymienić jako pierwsze. Producent i sprzedawca mebli oraz artykułów dekoracyjnych ze Szwecji podbił nasze serca świetnym stylem, funkcjonalnością i przystępnymi cenami. W ostatnich latach w Polsce styl skandynawski we wnętrzarstwie zrobił się szczególnie modny i chociaż meble skandynawskie, które służyłyby przez długie lata kosztują sporo, to jednak chętnie wybieramy tanią alternatywę dawaną przez Ikeę. Ikea to też często pierwszy wybór osób, które chcą szybko tanim kosztem urządzić mieszkanie, a na wyposażenie na dłuższe lata dopiero odłożyć pieniądze. Obecnie szwedzka sieć posiada w Polsce 10 sklepów, z czego dwa są w Warszawie, a pozostałe w największych polskich miastach. Mieszkańcy Kalisza, Opola, Szczecina i Rzeszowa, choć w ich miastach brak jest sklepów sieci, mogą skorzystać z działających tam punktów odbiorów zamówień. Pozostali mogą sięgnąć po płatną usługę transportu.

Cibes

Choć to taka firma, która nie będzie od razu u każdego budziła skojarzeń jak Ikea, to jednak dla sporego grona osób jest godnym uwagi producentem. Czego? Szwedzki Cibes specjalizuje się od lat w produkcji rozwiązań likwidujących bariery architektoniczne. Windy, platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych od lat stanowią ofertę firmy Cibes i są z roku na rok udoskonalane, stanowiąc obecnie jeden z najlepszych wyborów na europejskim rynku tego rodzajów rozwiązań.

Husqvarna

Nazwa tej marki z pewnością niejednej osobie obiła się o uszy. Firma specjalizuje się przede wszystkim w produkcji pilarek łańcuchowych, kosiarek oraz akcesoriów ogrodniczych. Z jej produktów korzystają przede wszystkim profesjonaliści, ale coraz częściej trafiają one też pod przysłowiowe strzechy wszystkich tych, dla których ważna jest doskonała jakość sprzętu i precyzja jego pracy.

Wymienione powyżej trzy firmy ze Szwecji popularne w Polsce to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Warto bowiem wiedzieć, że szwedzkie są również takie przedsiębiorstwa jak Jula, Skanska, Saab, Stena Line, Vattenfall czy Electrolux.

Next Post

Polska muzyka klasyczna XX wieku

wt. lut 13 , 2018
Polscy kompozytorzy muzyki klasycznej są znani na całym świecie. Takie nazwiska, jak Chopin, Penderecki czy Górecki są kojarzone bardzo dobrze zagranicą i to nie tylko wśród osób zajmujących się muzyka. Zwłaszcza Fryderyk Chopin określany jest, jako jeden z najbardziej znanych za granicą polaków. W tym artykule zajmiemy się jednak bardziej […]

Może też Cię zainteresować