Szkolenia PPOŻ

Kiedy zostają zatrudnione nowe osoby do pracy w danym miejscu powinny one przejść odpowiednie kursy, chodzi oczywiście o BHP i PPOŻ – czyli szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szkolenie przeciwpożarowe. Firma ma obowiązek zapewnić odpowiednie kursy ze względu na obecne prawo oraz wymóg zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom. W tym wypadku nie należy więc szukać oszczędności, a wybrać najlepsze z możliwych szkoleń.

Kursy – dla kogo?

Szkolenia PPOŻ organizowane są głównie dla (nowych pracowników), ale również i dla pracodawców. Tego rodzaju kursy mają pozwolić nabyć bądź uzupełnić wiedzę, mogą przewidywać też zajęcia praktyczne. Szkolenie przeciwpożarowe oraz ćwiczenia odbywają się także na przykład w szkołach, ze względu na sporych rozmiarów budynki i dużą ilość osób przebywającą w nich i, co za tym idzie, zwiększone zagrożenie w razie wystąpienia niebezpieczeństwa.

Prowadzący

Zakład powinien wynająć wyspecjalizowaną osobę lub zatrudnić taką, która będzie odpowiedzialna za ochronę przeciwpożarową. Posiadająca odpowiednią wiedzę może również prowadzić szkolenia. Według przepisów mogą to być osoby, które “zatrudnione w jednostkach ochrony przeciwpożarowej lub osoby posiadające kwalifikacje zgodne z art.4 pkt.2a i 2b ustawy.”

Szkolenie PPOŻ – jak często?

Według obowiązujących obecnie polskich przepisów, szkolenia przeciwpożarowe powinny być organizowane przez pracodawców co najmniej co 6 lat, zaś dla robotników co 2 lata, a dla osób, które pracują w szczególnie niebezpiecznych warunkach i przy szczególnie niebezpiecznych zadaniach – co rok. Należy tutaj jednak zauważyć, że kiedy w firmie pojawiają się nowo zatrudnione osoby pracodawca ma obowiązek zorganizować im odpowiednie szkolenia nim dana osoba rozpocznie swoją pracę – ze względu na bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy firma jest niewielka czy bardzo duża szkolenie ppoż to konieczność, której pod żadnym pozorem nie powinno się bagatelizować. Więcej informacji na temat tego rodzaju szkoleń można znaleźć na stronie https://pol-poz.pl/szkolenia-ppoz.

Next Post

Firmy ochroniarskie w Warszawie - czym kierować się przy wyborze?

czw. mar 26 , 2020
Agencje ochrony i mienia zapewniają bezpieczeństwo osobom fizycznym i obiektom. Firmę ochroniarską możemy wykorzystać do tego, aby zapewniła nam bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania lub w naszej firmie. Zabezpieczenie mieszkania Dom, jest miejscem, w którym nie powinniśmy czuć się zagrożeni. Chcemy chronić siebie i naszą rodzinę. Często w miejscu zamieszkania znajdują […]

Może też Cię zainteresować