Silnik rowerowy – dostępne rozwiązania

Napędy elektryczne do rowerów to kluczowy element ich konstrukcji. W zależności od rodzaju roweru i jego przeznaczenia, możemy znaleźć różne propozycje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem roweru i jak odpowiednio dobrać silnik.

Napędy elektryczne do rowerów

Pośród rowerów elektrycznych możemy wyróżnić trzy najczęściej stosowane rodzaje napędów. Podczas zakupów warto przede wszystkim wziąć pod uwagę jak będziemy użytkować danych rower. Inny silnik rowerowy sprawdzi się do jazdy po mieście, inny po górach, a jeszcze inny po nieutwardzonych drogach. Popularnymi rozwiązaniami są silniki centralne lub te umiejscowione w przedniej lub tylnej piaście koła. Rowery z silnikiem w przedniej piaście koła są najbardziej budżetowym rozwiązaniem. Z reguły stosowane są w podstawowych rowerach o prostej konstrukcji. Moc takich silników jest stosunkowo niższa, niż w przypadku pozostałych rozwiązań. Idealnie sprawdzają się w przypadku rowerów miejskich, gdzie poruszamy się po płaskim podłożu. Kolejnym rozwiązaniem są napędy do roweru z silnikiem w tylnym kole. Świetnie sprawdzają się w przypadku rowerów trekkingowych. Niwelują ryzyko wpadnięcia w poślizg. Oprócz tego gwarantują dużą przyczepność. Na rynku dostępne są również silniki umieszczone w centralnej części roweru, które są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Cechują się wysokim momentem obrotowym, dzięki czemu oferują duże przyspieszenie. Świetnie sprawdzają się zarówno do jazdy po górach, jak i innych terenach. Możliwości na rynku jest wiele, sprawdź dostępną ofertę w sklepie Energy-Bike: https://energy-bike.pl/sklep/.

Next Post

Spodnie robocze snickers - idealne dla pracowników fizycznych

pt. cze 10 , 2022
Odpowiednio dobrane spodnie robocze to niezbędny element ubioru każdego, kto zajmuje się pracą fizyczną. Powinny być one zaprojektowane w taki sposób, aby wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych było nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim bezpieczne. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli szczególną popularnością cieszą się spodnie robocze snickers. To idealne rozwiązanie […]

Może też Cię zainteresować