Prywatne przedszkola, czy publiczne?

Placówki prywatne w ostatnich latach stały się dość często wybieraną instytucją wychowania przedszkolnego. I nic dziwnego. Coraz bardziej konkurencyjna oferta sprawia, że wielu rodziców może sobie pozwolić na taki wydatek, a co za tym idzie, stają przed dylematem – przedszkole prywatne, czy państwowe.

Prywatne przedszkola w Częstochowie są idealnie dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Prywatne przedszkola mają w swojej ofercie:

-małe liczebnie grupy
-naukę języka obcego
-rytmikę
-zajęcia ruchowo- taneczne
-gimnastykę korekcyjną
-basen
-opiekę logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną
-przedstawienia teatralne
-wycieczki

Hocki Klocki (patrz strona przedszkola: www.hocki-klocki.com.pl) to jedne z tych przedszkoli prywatnych w Częstochowie które realizuje właśnie taki program nauczania. Oferując ciekawe zajęcia dydaktyczno rozwojowe.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?

Okres przed szkołą jest niezwykle ważny dla każdego dziecka. To wtedy uczy się ono, jak prawidłowo funkcjonować w grupie, wtedy również przyswaja wiedzę, która przyda się nie tylko w przedszkolu, ale i w dalszym życiu dziecka. Dziecko jest gotowe pójść do przedszkola lub prywatnego żłobka, jeżeli posiada zdolność nawiązywania kontaktów społecznych oraz potrafi samodzielnie załatwiać swoje podstawowe potrzeby – najczęściej ma to miejsce między 3 a 4 rokiem życia, ale wszystko zależy od indywidualnego tempa rozwoju oraz doświadczeń. Dojrzałość dziecka do pójścia do przedszkola można rozpoznać po tym, że dobrze znosi ono nieobecność mamy.

Przedszkole przygotowuje dzieci do szkoły

Z czasem, gdy przedszkola stały się bardziej edukacyjne, wielu rodziców patrzy na te placówki jako na miejsca, w których ich dziecko zacznie swoją ścieżkę do sukcesu w szkole.

Przedszkole wspiera rozwój społeczny i emocjonalny

Przedszkolak poznaje reguły życia w społeczeństwie. Uczy się tolerancji, asertywności, samodzielności. W grupie są różne dzieci, czasem inaczej niż my wyglądają, czasem mówią innym niż my językiem. Dziecko poznaje inną, odmienną od naszej kulturę. Dzieci przebywające w przedszkolu są pewniejsze siebie, znacznie lepiej przygotowują się do pójścia do szkoły. Nie chodzi tu jedynie o przygotowanie dydaktyczne, ale także emocjonalne. Dzieci takie łatwiej radzą sobie z wieloma emocjami, nie boją się innych dzieci, chętnie rozmawiają, nawiązują nowe kontakty. Uczą się radzić sobie z problemami. Nie szukają tak często jak inne pomocy u dorosłych. Uczą się funkcjonowania wśród innych dzieci.

Next Post

Karmy weterynaryjne- co powinieneś o nich wiedzieć?

pon. sie 20 , 2018
Każdy właściciel kota czy psa zastanawia się nad tym czym karmić swojego pupila. Wiadomo na rynku istnieje całe mnóstwo karm dla zwierząt, mamy do wyboru suche karmy i mokre. Zdarza się i tak, że właściciele decydują się karmić swoich pupili jedzeniem gotowanym. Wszystko oczywiście zależy od upodobań.

Może też Cię zainteresować