Różnica pomiędzy tuszem a tonerem?

Drukarki to urządzenia, który stały się stałym elementem zarówno w domach, biurach czy urzędach. Szeroka oferta, dostępność i atrakcyjne ceny sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup drukarki. W zależności od rodzaju, każda z drukarek wymaga innych tuszy. Sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Toner do drukarki laserowej

Drukarka laserowa wyposażona jest w toner. W tonerze znajdziemy tusz w postaci proszku, którego cząsteczki przenoszone są na papier. Wiązka lasera przyciąga cząsteczki tonera i trwale jest wiąże. W taki sposób uzyskujemy finalny wydruk. Drukarki laserowe są coraz bardziej popularne, chociaż wiążą się z wyższymi kosztami. Jednorazowy wydatek jest trochę większy niż w przypadku drukarki atramentowej, natomiast eksploatacja i tonery do drukarki laserowej są znacznie tańsze. Toner zdecydowanie rzadziej wymaga wymiany, mniej się go zużywa. Zaletą tego urządzenia jest również fakt, że toner do drukarki nie zasycha.

Tusze do drukarek atramentowych

W przypadku drukarek atramentowych stosowany jest kartridż, który wypełniony jest tuszem. Dzięki wyposażeniu w głowicę, kolor nanoszony jest na papier. Drukarka atramentowa jest popularnym urządzeniem na rynku z uwagi na atrakcyjną cenę. Warto jednak zwrócić uwagę, że wymiana tuszów w drukarce jest częstsza niż ma to miejsce w przypadku wersji laserowej. Początkowe wydatki związane z drukarką są więc stosunkowo niskie, natomiast jej eksploatacja jest znacznie droższa niż przy drukarce laserowej. Do wad tego rozwiązania możemy również zaliczyć fakt, że drukarka długo nie używana może prowadzić do zaschnięcia tuszu. Jeżeli dojdzie do zaschnięcia, odetkanie dyszy drukarki może nie należeć do najprostszych. Dodatkowo, otworzony tusz powinien od razu zostać umieszczony w urządzeniu.

Stojąc przed zakupem drukarki, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim urządzenie należy dobrać do własnych preferencji, możliwości finansowych i potrzeb. Jeżeli używamy drukarki bardzo często, lepiej skorzystać z wersji laserowej, jeżeli rzadziej lepszym pomysłem będzie drukarka atramentowa.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości, trwałych tonerów i tuszy do swojej drukarki, sprawdź ofertę sklepu VipToner: https://sklep.viptoner.pl/. W ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów w tym również zamienniki oraz oryginały tuszów i tonerów.

Next Post

Przekładnie ślimakowe - rodzaje

pt. maj 21 , 2021
Przekładnie ślimakowe to przekładnie mechaniczne, które na tle pozostałych wyróżniają się nietypową budową i swoją funkcjonalnością. Przekładnie ślimakowe, podobnie jak inne przekładnie mechaniczne to układy kół zębatych oraz, nieobligatoryjnie, łańcuchów i taśm wykorzystywane w wielu urządzeniach a także maszynach. Przekładnie ślimakowe są spotykane w najróżniejszych branżach.

Może też Cię zainteresować