Rodzaje dysz wodnych – to warto wiedzieć

Dysza wodna to bardzo ważny element przemysłu, ponieważ ma za zadanie sterować kierunkiem płynu – gazu lub cieczy. W zależności od rodzaju można ją stosować w wielu systemach nawadniających i w innych rozwiązaniach technologiczno-architektonicznych. Dlatego w tym artykule przedstawiamy najbardziej popularne dysze wodne.

Dysze wodne dwuczynnikowe

Dysze wodne dwuczynnikowe to uniwersalne urządzenia, które produkują rozpylony strumień za pomocą sprężonego powietrza. To oznacza, że łączą krople płynu z gazem lub wodą. Z kolei ciecz w niej rozbija się na kropelki. Zwykle tego typu dysze są przydatne przy nawilżaniu powietrza, dezynfekcji elementów produkcyjnych czy też smarowaniu. Więcej informacji na temat tej dyszy i innych produktów możesz znaleźć na stronie internetowej: http://www.dysze-wodne.pl/

Dysze pełnostożkowe

Dysza wodna

Dysze wodne o pełnym stożku zraszania wytwarzają strugę wodną o równomiernym stożku zraszania. To oznacza, że struga kropli dysz jest większa w zestawieniu do dysz o pustym stożku w takich samych warunkach pracy. Ten rodzaj dyszy wodnej jest idealnym urządzeniem chłodzącym do kontroli nad nawadnianiem, pyleniem, zraszaniem, zmywaniem i ochroną przeciwpożarową.

Punktowe dysze wodne

Punktowe dysze wodne gwarantują ostry i skoncentrowany strumień wysokociśnieniowy. To oznacza, że zapewniają większą siłę uderzenia niż inne typy przy tych samych ciśnieniach roboczych. Punktowe dysze wodne idealnie sprawdzą się w specyficznych instalacjach, gdzie niezbędna jest moc i zwarta siła strumienia. Punktowe dysze wodne są świetne jakościowo, dlatego najlepiej wpływają na wydajność instalacji.

Dysze wodne od firmy PNR Polska

Firma PNR Polska oferuje od wielu lat wyżej wymienione dysze wodne odpowiednie dla różnych możliwych zastosowań i inne produkty dotyczące prawie każdej gałęzi przemysłu. Warto zauważyć, że wszystkie dostępne wyroby w tym dysze są solidnie wykonane z różnego typu surowców na przykład: mosiądz, stal czy tworzywo sztuczne. Satysfakcja i zadowolenie klientów jest najważniejsze, dlatego na zamówienie dostarcza wszelkiego typu dysze do różnych specjalistycznych zastosowań.

Next Post

Gdzie szukać części zamiennych do tira?

pt. paź 1 , 2021
Auto ciężarowe przejeżdża dziennie wiele kilometrów. W związku z dużymi przebiegami, części tirów ulegają większej eksploatacji niż w standardowych autach osobowych. Regularne przeglądy pozwalają szybko wykryć usterkę. Gdzie poszukiwać części do aut ciężarowych? Przeczytaj poradnik.
tir

Może też Cię zainteresować