4 najczęściej zadawane pytania na temat implantów zębowych

Implanty zębowe to jedna z najpopularniejszych usług. Nie jest więc zaskoczeniem, że spora część Polaków ma pytania dotyczące tego sposobu leczenia zębów. Czym są implanty zębowe? W którym gabinecie najlepiej wykonać implanty zębowe w Warszawie w śródmieściu? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na 4 najczęściej pytania.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe są sztucznym zamiennikiem korzenia zęba. Implant ma kształt zbliżony do walca o porowatej, gwintowanej powierzchni. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są implanty, to najczęściej budowane są ze stopów tytanu.

Zadaniem implantu jest trwałe połączenie z kością i przeniesienie sił żucia bezpośrednio na kość.

Czy implant może być wszczepiony u każdego pacjenta?

Niestety, nie u każdego pacjenta można wszczepić implant. To, czy można wykonać zabieg, zależny od stanu zdrowia pacjenta. W większości przypadków przeciwwskazaniem, które uniemożliwia wszczepienie implantu, jest brak kości o odpowiedniej jakości.

Innym powodem, który uniemożliwia wykonanie zabiegu, są stany zapalne. W sytuacji, gdy od usunięcia zęba upłynie za wiele czasu, może dojść do zaniku tkanki kostnej. Wtedy implantacja nie jest możliwa do zrobienia lub będzie wymagała odbudowy kości, co powoduje, że proces leczenia się wydłuża.

Jak długo wytrzymują implanty zębowe?

Implanty zębowe mają służyć pacjentowi przez całe życie. Jednak należy podkreślić to, że stan zdrowia człowieka zmienia się wraz z upływem czasu. Duży wpływ na to, czy implanty spełnią swoją funkcję, jest stan uzębienia i higiena jamy ustnej.

Co więcej, należy mieć też na uwadze to, że nieusuwane bakterie z płytki nazębnej mogą przyczynić się do powstania stanu zapalnego w obrębie implantu. Z kolei chroniczne zapalenie może prowadzić do zaniku kości i utraty implantu. Z tego powodu należy czyścić implanty u dentysty minimum 2 razy w roku.

Implanty Warszawa śródmieście – sprawdzony specjalista

Jeśli mieszkasz w stolicy Polski i szukasz sprawdzonego gabinetu, który oferuje implanty w Warszawie w śródmieściu, to zapraszamy do prywatnego gabinetu Dr Dent http://drdent.com.pl/. Mają bogatą ofertę. Wykonasz tam:

  • przeglądy,
  • leczenie zachowawcze,
  • endodoncję,
  • stomatologię estetyczną,
  • protetykę.

Next Post

Zalety transportu kolejowego

pon. maj 18 , 2020
Globalny popyt na transport rośnie w zatrważającym tempie. Biorąc pod uwagę obecne trendy, działalność pasażerska i towarową. Mówiąc o transporcie towarów najczęściej wymienia się transport lotniczy, transport morski.

Może też Cię zainteresować