Przemysł w Nowej Soli

1

Nie od dziś w Nowej Soli działają firmy, które odgrywają doniosłą rolę w przemyśle, nie tylko na poziomie lokalnym, ale również w skali krajowej. Niektóre z nich swoją działalnością przyczyniają się także do wzrostu znaczenia miasta. Tak też było z przedsiębiorstwem Technical, nieistniejącym już dziś, ale z pewnością wartym wspomnienia. To też właśnie uczynimy w tym artykule.

przemysł

Technical – co to była za firma?

Przedsiębiorstwo Projektowo-Produkcyjne (PPP) Technical, bo tak brzmiała pełna nazwa firmy, narodziło się wraz z początkami XXI wieku. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że bardzo szybko stało się ono ważnym graczem w branży odlewniczej, na której się koncentrowało. Główną częścią działalności firmy była produkcja maszyn stosowanych w odlewnictwie. W stałej ofercie przedsiębiorstwa znaleźć można było m.in. takie urządzenia jak stacje przerobu mas formierskich, automatyczne linie formierskie czy też mieszarki turbinowe. Produkcja i sprzedaż tych maszyn była oczywiście tylko jednym z filarów działalności, ponieważ oprócz tego przedsiębiorstwo zajmowało się także serwisowaniem tego typu urządzeń.

Pozostała działalność przedsiębiorstwa z Nowej Soli

Trzeba przyznać, że firmie Technical udawało się też sprawnie promować swoją działalność oraz nawiązywać korzystne współprace. Przede wszystkim przedsiębiorstwo regularnie brało udział w Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa, gdzie zdobywało liczne wyróżnienia oraz nawiązywało nowe relacje handlowe. Prawdziwym sukcesem był udział w XV edycji targów, która odbyła się w 2009 roku. Oprócz podziękowań za wieloletnie zaangażowanie w targi, firma otrzymała także złoty medal za prezentowane na targach produkty, stworzony wizerunek przedsiębiorstwa i fachowość obsługi oraz wyróżnienie za system modułowy do przygotowywania mas formierskich.

technical

Ponadto firma współpracowała także z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, dzięki czemu prowadzone były prace projektowo-badawcze, a także utworzono zamiejscowy ośrodek AGH w Nowej Soli.

Przy takim rozwoju i sukcesach, co stało się, że obecnie firma Technical to przeszłość? Przedsiębiorstwa nie ominął kryzys, z którym w dłuższej perspektywie nie udało mu się poradzić. O sukcesach firmy decydowali jednak w dużej mierze jej pracownicy, których wiedza i doświadczenie pozwalały na prowadzenie prac i produkcję maszyn na najwyższym poziomie. Mimo, że firma Technical zniknęła z rynku, z rynku pracy nie zniknęły osoby, które ją tworzyły. Wykorzystują one nadal swoje umiejętności w nowych firmach o podobnych profilu, jak np. Techmetal.

One thought on “Przemysł w Nowej Soli

Comments are closed.

Next Post

5 ciekawostek o portfelach, o których nie miałeś pojęcia

pon. paź 16 , 2017
Jednym z najczęściej posiadanych przez nas przedmiotów jest bezwątpienia portfel. Niemal każdy od czasów wczesnej młodości zostaje w niego zaopatrzony. W ciągu życia często zmieniamy portfele z racji ich zużycia. Co ciekawe mimo upływu wieków wciąż najpopularniejsze zostają portfele skórzane. Poniżej przedstawiamy 5 faktów dotyczących portfeli, o których najprawdopodobniej nie […]
portfele skórzane- ciekawostki

Może też Cię zainteresować