Plotery tnące – co warto o nich wiedzieć?

Plotery tnące to maszyny służące do wycinania różnorodnych kształtów w miękkich materiałach. Plotery tnące możemy podzielić na plotery płaskie, a także na plotery bębnowe (inaczej zwane też rolkowymi).

Plotery płaskie

W poligrafu dosyć często wykorzystuje się plotery płaskie. Stosuje się je tam, gdzie arkusz ma ograniczoną wielkość. Wykorzystywane są na płaskich powierzchniach.

Plotery bębnowe

Plotery tnące bębnowe nazywane są inaczej ploterami rolkowymi. Są wykorzystywane na większych powierzchniach niż plotery płaskie. Często są stosowane do materiałów w postaci wstęgi. Niektóre modele ploterów bębnowych mogą być nieco mniej dokładne niż plotery rolkowe. Jednak różnice te nie są duże.

Plotery tnące uniwersalne

Dużą popularnością cieszą się plotery tnące uniwersalne. Chętnie korzysta się z nich zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej. Przykładem mogą tu być plotery z serii CE7000. Plotery są bardzo wydajne. Użytkowanie ich jest ekonomiczne. Ploter tnący pozostaje jednak mimo to bardzo precyzyjny i dokładny. Przekłada się to na świetne efekty pracy. Urządzenia mają dokładne czujniki, co pozwala im pracować na najwyższym poziomie. Ogromną zaletą ploterów tnących z serii CE7000 jest to, że doskonale radzą sobie z realizacją projektów wykonanych na powszechnie używanym oprogramowaniu graficznym.

Plotery tnące – poligrafia

Plotery tnące są powszechnie używane w branży poligraficznej. Należy zwracać uwagę na to, aby wybierać urządzenia wysokiej jakości. Posłużą nam wtedy przez długi czas. Będą cięły materiał dokładnie i precyzyjnie, co pozwoli uzyskać zadowalające efekty pracy.

Stan techniczny urządzeń

Dobrą praktyką jest regularne sprawdzanie stanu technicznego ploterów tnących. Jeśli coś w działaniu urządzenia budzi nasze obawy, warto od razu sprawdzić, co może być tego przyczyną. Pomorze to wykryć usterki na wczesnym etapie. Zapobiegnie też poważniejszym usterkom, które na długi czas mogą wyeliminować ploter z pracy.

Więcej przydatnych informacji o ploterach tnących znajdziesz na stronie https://vesploter.pl

Next Post

Czym powinno charakteryzować się dobre obuwie robocze?

czw. wrz 17 , 2020
Bardzo często buty robocze mylone są z obuwiem ochronnym. W rzeczywistości to dwa inne rodzaje obuwia buty ochronne mają za zadanie chronić stopę przed wszelkimi urazami, posiadają dodatkowo cechy ochronne.
obuwie robocze

Może też Cię zainteresować