Czym powinno charakteryzować się dobre obuwie robocze?

Bardzo często buty robocze mylone są z obuwiem ochronnym. W rzeczywistości to dwa inne rodzaje obuwia buty ochronne mają za zadanie chronić stopę przed wszelkimi urazami, posiadają dodatkowo cechy ochronne.

Inaczej jest jeśli chodzi o obuwie robocze ten rodzaj obuwia jest uniwersalny. Obuwie robocze mogą nosić pracownicy magazynów, pracownicy produkcyjni którzy nie są na swoimi stanowisku nie posiadają żadnych czynników zagrażających bezpieczeństwu. Co wziąć pod uwagę przy zakupie obuwia roboczego? Sprawdź poniżej!

Buty robocze oddychające

Każdy pracownik wie, że wygodne buty to podstawa. Kilkugodzinna praca w mało wygodnym obuwiu może powodować zmęczenie stóp, otarcia. Ważne aby buty robocze były także oddychające i przewiewne. Stopa w obuwiu musi” oddychać” dlatego wybierając obuwie robocze sprawdźmy dokładnie z jakich materiałów jest ono wykonane.

Lekkie obuwie

Buty robocze przeważnie jest kojarzone z obuwiem ciężkim. Tak naprawdę dobre obuwie robocze nie musi być ciężkie, najistotniejsza jest nie waga a materiał z jakiego zostało obuwie wykonane. Przykładowo buty robocze przeważnie wykonane są z poliuretanu, który uchodzi za dość lekkie tworzywo.

Buty z blachą czy bez

Buty robocze z blachą cieszą się największym zainteresowaniem. Wybierają je nierzadko pracownicy magazynu, budowlańcy. Buty robocze z blachą to przeważnie modele, które posiadają wzmocnienie podnoska przy pomocy wkładki stalowej. Podnosek buta wytrzymuje uderzenie oraz zgniecenie jest to zdecydowanie ten rodzaj obuwi, który chroni stopę przed urazami.

Podsumowanie

Buty robocze powinny być dobrze dobrane ze względu na charakter wykonywanej pracy. Oprócz konstrukcji buta niezwykle istotny jest dobry wybór rozmiaru. Buty robocze nie mogą być ani za duże ani za małe. Decydując się na zakup obuwia roboczego warto wybierać te które posiadają wymaganą certyfikację. Polski producent obuwia ochronnego i roboczego PPO tworzy produkty, które odznaczają się świetną jakością. Przykładowe modele butów roboczych dostępne w ofercie sklepu na stronie www.ppo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Next Post

Rośliny doniczkowe – jakie warto wybrać do swojego mieszkania?

czw. wrz 17 , 2020
Rośliny doniczkowe mogą stanowić wspaniałą dekorację mieszkania. Zachwycają nas swoim pięknem i różnorodnością. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele gatunków kwiatów doniczkowych. Na które warto się zdecydować? Monstera Monstera w ostatnich latach zdobyła ogromną popularność. Obecnie jest to jedna z najmodniejszych roślin. Jej motyw wykorzystywany jest we wzornictwie. Roślina ta posiada […]

Może też Cię zainteresować