Pan Mieczysłwa Stoch – największy kolekcjoner płyt winylowych w Polsce

Zbieranie płyt analogowych należy do do hobby, któremu niektórzy oddają się niemal przez całe życie. Jednym z przykładów takiej osoby jest Pan Mieczysław Stoch mieszkający w Sadybie. Zaczął on zbierać płyty winylowe jeszcze w młodości (w czasach liceum), a dzisiaj mam ich już ponad 30 tys. Kolekcja zajmuje aż dwa pokoje!!! Co ciekawe Pan Mieczysław Stoch jest wujkiem mistrza świata w skokach narciarskich, a więc Kamila Stocha. Jego bratanek również dorastał przy dźwiękach The Beatles, muzyki klasycznej czy Jazzu, ponieważ jego ojciec, a brat Pana Mieczysława także dzielił muzyczne hobby.

Płyty winylowe sklep

Z muzyką przez całe życie

Pan Mieczysław Stoch z zawodu jest producentem muzycznym, co nieco kojarzy jego pasje do zbierania płyt winylowych. Prowadził również audycje na programie drugim Polskiego radia o tytule “Duża Czarna” poświęconej unikalnym nagraniom muzyki klasycznej. Jak widać muzyka i dźwięk zajmują szczególne miejsce w życiu Pana Mieczysława.

Magia płyt winylowych

Płyty winylowe wg. Mieczysława Stocha mają dużo lepsze brzmienie niż płyty cd czy inne cyfrowe nośniki. Nie ulegają one kompresji i odzwierciedlają pełną częstotliwość nagrania. Pan Mieczysław nie zachłysnął się płytami cd, gdy zaczęto je wprowadzać, jak wielu innych kolekcjonerów. Nadal inwestował w czarne krążki. To był też czas, gdy wiele osób zaczęło się pozbywać płyt analogowych, ponieważ wymieniało swoje kolekcje na płyty cd. Wtedy też za bezcen można było nabyć naprawdę wartościowe albumy, które w przyszłości tylko zyskiwały na wartości. Dziś kiedy płyty winylowe wracają do łask i istnieją ogromne serwisy aukcyjne, gdzie szybko można znaleźć cenę niemalże każdego krążka coraz trudniej trafić na okazję, ale i te czasami się zdarzają.

Pan Mieczysław nie posiada aktualnie spisu komputerowego wszystkich albumów, które posiada, bo jak mówi woli się skupić na ich słuchaniu niż indeksowaniu swojej kolekcji.

A wy też zbieracie płyty winylowe? Zapraszamy do pochwalenia się swoja kolekcją w komentarzach! Pochwalcie się, jakie płyt udało wam się zdobyć!

Wpis powstał z pomocą:

Sklep z płytami winylowymi – Cd-dvd-vinyl.pl 

Przy artykule korzystano z:
http://www.sadyba24.pl/template-features/item/396-najwi%C4%99kszy-polski-kolekcjoner-p%C5%82yt
https://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie/wujek-kamila-stocha-to-rekordzista/vg6jm7b