Oranżeria – nowoczesny ogród w zimie

Oranżerie cieszą się coraz większą popularnością. Jest to świetne miejsce do relaksu i hodowli roślin, nawet podczas zimy. Przeszklony ogród zimowy to także urozmaicenie konstrukcji domu.

Czym jest oranżeria?

Oranżeria ma podobne zastosowanie co szklarnia. Z definicji, służy do hodowli roślin np. egzotycznych, których nie możesz uprawiać w ogrodzie z uwagi na czynniki zewnętrzne. Oranżeria często nazywana jest ogrodem zimowym. Oprócz roślin, możemy wykorzystać pomieszczenie jako miejsce relaksu, salon lub jadalnię. Ogród zimowy idealnie nadaje się do wypoczynku. Pozwoli również hodować rośliny, które ze względu na strefę klimatyczną nie występują w Polsce.

Położenie

Miejsce w którym znajduje się oranżeria, jest bardzo istotną kwestią. W zależności od położenia, możemy spodziewać się innego nasłonecznienia i warunków panujących wewnątrz. Decydując się na oranżerię po stronie południowej, musimy liczyć się z tym, że pomieszczenie będzie bardzo mocno nasłonecznione o każdej porze roku. Jeżeli chcesz hodować rośliny egzotyczne, warto rozważyć to miejsce. W oranżeriach południowych warto zadbać o elementy zaciemniające i wentylację. Interesuje Cię chłodniejsze rozwiązanie? Wybierz część wschodnią lub zachodnią. Promienie słoneczne docierają tam tylko w połowie dnia. Duże zacienienie, może być jednak niekorzystne dla roślinności.

Wyposażenie

Decydując się na oranżerię musimy zdecydować w jakim celu będziemy ją wykorzystywać. Jeżeli chcemy spędzać tam czas, warto zadbać o odpowiednie ogrzewanie. W momencie gdy oranżeria stanowi integralną część domu, dodatkowe ogrzewanie będzie niezbędne. Nieogrzewany budynek może powodować szybszą ucieczkę ciepła z domu. Na rynku do wyboru mamy grzejniki ścienne, ogrzewanie podłogowe czy klimatyzatory. Jeżeli w pomieszczeniu będzie znajdować się w części południowej warto zadbać o odpowiednią wentylację, a nawet zasłony zaciemniające, które ograniczą nagrzewanie się. Cyrkulacja powietrza powinna odbywać się automatycznie, żeby nie wymagała obecności domowników.

Postaw na oranżerie Warszawa, które wykonasz w firmie Ogrody Zimowe, ofertę znajdziesz na stronie: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzeria-warszawa/ . Do każdego projektu używane są wysokiej jakości materiały, które są gwarancją trwałości.

Next Post

Studencki wypad nad morze - jak tanio podróżować?

pt. lut 5 , 2021
Okres studiów to bardzo wartościowy czas zbierania wiedzy a także doświadczeń. Najczęściej w tym momencie nawiązujemy relacje na całe życie. Podróże to część życia, dzięki którym poznajemy nowych ludzi. Niestety jako studenci mamy mocno okrojony budżet, przez co rezygnujemy z nadmorskich wypraw. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak obniżyć koszta […]
Zachód słońca nad morzem Bałtyckim

Może też Cię zainteresować