Studencki wypad nad morze – jak tanio podróżować?

Okres studiów to bardzo wartościowy czas zbierania wiedzy a także doświadczeń. Najczęściej w tym momencie nawiązujemy relacje na całe życie. Podróże to część życia, dzięki którym poznajemy nowych ludzi. Niestety jako studenci mamy mocno okrojony budżet, przez co rezygnujemy z nadmorskich wypraw. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak obniżyć koszta wakacji, aby podróżować po Polsce czy innych zagranicznych krajach.

Noclegi po studencku

pensjonat Kaszubianka

Obecnie rynek turystyczny jest bardzo rozwinięty pod względem noclegów. Dla bogatszych są pięciogwiazdkowe hotele i apartamenty. A dla biedniejszych pensjonaty, hostele czy pola namiotowe. Na szczególną uwagę zasługuje pensjonat z widokiem na morze – Kaszubianka, ponieważ ma niskie ceny i nie musimy tracić czasu ani pieniędzy na dojazd z pensjonatu na plażę. Jeśli zaciekawił Cię ten nocleg, koniecznie zajrzyj na stronę:
http://kaszubianka.net/pensjonat-z-widokiem-na-morze/
W końcu podróż to jedyna forma w której wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi.

Transport na każdą kieszeń

Transport to często najdroższa część podróży. Kiedy jest się studentem warto podróżować po kraju, poniewaz możemy wykorzystać studencką legitymację. Bilety na pociąg nad morze mogą nas wynieść maksymalnie 200 zł w obie strony. Jeśli chcemy podróżować po Europie warto skorzystać z bezpłatnych przeglądarek lotów jak na przykład ,,Skyscanner’’. Na Facebooku warto zaobserwować grupę z tanimi lotami. Tym sposobem możemy polecieć do Grecji nawet za 100 zł w obie strony. Wystarczą chęci i zaangażowanie.

Wyżywienie po studencku

Jeśli chodzi o temat jedzenia w podróży to mamy możliwość zabrania suchego prowiantu ze sobą. Na miejscu również możemy sami przyrządzić posiłek na dwa dni. Pozwoli nam to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ponadto wiele lokalnych knajp posiada menu w przystępnej cenie także dla studenta. Wystarczy trochę poszukać i nie skupiać się na samym centrum. Jak mówi przysłowie ,,Kto szuka ten znajduje’’.

Next Post

Skoda - sprawdź najnowsze modele tej marki

pon. lut 8 , 2021
Skoda od dawna uznawana jest za prężnie rozwijającą się markę w branży motoryzacyjnej. Każdego roku wypuszcza na rynek sprzedażowy swoje nowe modele samochodów. W obecnych czasach nie jest to łatwe szczególnie gdy rynek motoryzacyjny jest przepełniony mnóstwem nowych modeli samochodów.

Może też Cię zainteresować