Ogród zimowy – co to jest?

Często słyszymy o ogrodach zimowych, na pewno większość z nas kojarzy lub doskonale wie czym jest ogród zimowy. Dla osób, które tego terminu nie znamy – wyjaśniamy! A przy tym radzimy w jaki sposób go urządzić.

Co to jest?

Ogrodem zimowym nazywamy szklaną konstrukcję, która jest oparta na konstrukcji drewnianej, aluminiowej bądź stalowej. Jest to ogród całoroczny, dlatego też nawet zimą możemy zachwycać się roślinami, które się w nim znajdują.

Ten rodzaj pomieszczenia wykorzystywany jest przede wszystkim jako miejsce do relaksu oraz wypoczynku. Często jednak możemy spotkać się z zupełnie odmienną funkcją ogrodu zimowego, mianowicie może być wykorzystywany jako salon, jadalnia, a nawet gabinet do pracy! Niewątpliwie będzie to zjawiskowe miejsce, które zupełnie oszklone pozwoli nam zachwycać się przyrodą, która znajduje się na zewnątrz, a dodatkowo – lokum jest świetnie oświetlone. Przeznaczenie ogrodu zimowego tak naprawdę zależy od nas i naszych potrzeb.

Aranżacja

Urządzenie oraz wyposażenie tego miejsca jest niezwykle istotne. W ogrodzie zimowy, tak jak i zwykłym ogrodzie na pewno świetnie sprawdzą się meble ogrodowe z technorattanu. Są to meble bardzo odporne na promienie słoneczne, na które narażone są wszelkie elementy znajdujące się w ogrodzie zimowym. Meble ogrodowe z technorattanu świetnie sprawdzają się w połączeniu z różnymi tkaninami i materiałami. Dodatkowo, aby nadać klimatu naszemu ogrodowi zimowemu warto zaopatrzyć się w latarenki, ciekawe światła czy świece. Dzięki tym elementom odpoczynek w tym miejscu będzie jeszcze przyjemniejszy.

meble ogrodowe z technorattanu

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.belgiardino.pl/.

Rośliny

Oczywiście, bez roślin ogród ten nie będzie miał swego klimatu! Wybierając rośliny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę czy mamy ogród południowy, wschodni, zachodni czy północny. W każdym z tych miejsc panują nieco inne warunki, dlatego dzięki takiemu rozróżnieniu odpowiednio dobierzemy kwiaty i drzewka, które będą się tutaj znajdować, a co najważniejsze – prawidłowo rosnąć i się rozwijać.

Przykładowo – strona południowa jest najlepiej nasłoneczniona przez cały dzień, a co najważniejsze o każdej porze roku. Jeśli zdecydujemy się na budowę ogrodu po stronie południowej należy zadbać także o prawidłową wentylację i zacienienie wnętrza. Dobrze się tutaj sprawdzą rośliny, które są delikatne, ale również rośliny egzotyczne.

Ogród zimowy to świetne miejsce do relaksu. Jednak pamiętajmy, że w zależności od naszych potrzeb może on mieć różne funkcje. Meble ogrodowe z technorattanu będą nam służyć przez długie lata, a przy tym zawsze wyglądać estetycznie.

Next Post

Szkoła prywatna czy państwowa?Gdzie posłać dziecko?

czw. lut 15 , 2018
Kiedy przychodzi pora na rozpoczęcie przez dziecko edukacji, pojawia się wiele stresów dla samego rodzica. Pojawiają się pytania: Czy dziecko jest gotowe na to by podjąć edukację? jak sobie poradzi w szkole? W związku z tym wiele rodziców zastanawia się nad tym czy posłać dziecko do szkoły prywatnej czy państwowej.

Może też Cię zainteresować