Metkownica – charakterystyka urządzenia

Praca w handlu wymaga nabycia wielu urządzeń począwszy na kasie fiskalnej, skończywszy na drukarkach i czytnikach. Niezbędnym urządzeniem jest również metkownica. Czym charakteryzuje się, gdzie jest ona wykorzystywana oraz jakie są rodzaje metkownic? Dowiecie się z artykułu!

Metkownica

Metkownica to urządzenie, które służą przygotowywaniu metek cenowych „cenówek”. Na metkownicy można również zadrukowywać kody. Wszystko zależy od tego jaki dużo produktów posiadamy w sklepie i jak wysokie mają one ceny.

Na co zwrócić uwagę kupując metkownice

Kupując metkownice należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii, takich jak:

  • wysokość cen,
  • długość kodów,
  • inne elementy, które maja zostać zamieszczone na metce.

Wysokość cen ma znaczenie przy kupnie metkownicy z uwagi na fakt iż, ilość pól do dyspozycji na metkownicy jest ograniczona. Jeżeli posiadamy produkty o wysokich cenach i do tego na metce musimy zawrzeć kod, to lepiej zdecydować się na metkownice dwurzędową a jeśli prócz ceny i kodu jesteśmy zobligowani zarzec inne informacje to najlepiej będzie wtedy zdecydować się na zakup metkownicy trójrzędowej.

Rodzaje metkownic

Na rynku dostępnych jest kilka typów metkownic. Różnią się one funkcjami i oczywiście ceną. Najprostsze modele są najtańsze. Czym więcej funkcji oferuje model tym jego cena jest wyższa.

Ze względu na ilość rzędów zadruku, wyróżniamy metkownice:

  • jednorzędowe,
  • dwurzędowe,
  • trójrzędowe.

Metkownice jednorzędowe to najbardziej podstawowy typ metkownic. Wykorzystuje się je w mniejszych sklepach, o nie za dużych cenach. Metkownice dwurzędowe do dyspozycje dają dwa rzędy cyfr, a trójrzędowe – trzy. Metkownice dwurzędowe i trójrzędowe są bardziej funkcjonalne niżeli te jednorzędowe.

Oprócz podziału ze względu na ilość rzędów zadruku, metkownice dzieli się również na te pozwalające zadrukowywać same cyfry, jak i te pozwalające na nadrukowywanie i cyfr i liter.

Next Post

Świeże soki w diecie - o czym pamiętać?

czw. lut 28 , 2019
Świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców zawierają mnóstwo witamin i składników mineralnych – z tego też powodu posiadają także niezwykłe właściwości dietetyczne oraz lecznicze.
Owocowy sok z wyciskarki

Może też Cię zainteresować