Meble i dodatki w stylu skandynawskim

Wnętrza w stylu skandynawskim są bardzo często wybierane i stanowią inspirację do aranżacji różnych pomieszczeń. Urządzenie mieszkania w takim stylu sprawi, że mieszkanie czy dom będzie jaśniejsze, a co najważniejsze – praktyczne.

Podstawowe wyznaczniki stylu scandi

We wnętrzach zdecydowanie rządzą jasne odcienie. Panuje tutaj minimalizm i chłodne odcienie. Najczęściej wybierane są różne odcienie bieli, beżu czy szarości. Dużą rolę odgrywają więc: odpowiednie oświetlenie, które wprowadzi ciepło do pomieszczeń, a także dodatki w mocnych lub pastelowych kolorach. Jasne odcienie nadają świeżości, a światło powiększa wnętrza.

Skandynawskie meble – funkcjonalność

W aranżacji wnętrza w stylu scandi warto pamiętać, że wszystkie meble powinny być przede wszystkim praktyczne i użytkowe. Wybierane są z reguły proste w budowie meble, bez mocnych zdobień. Najczęściej stosowanymi materiałami jest szkło, drewno, metal lub ceramika. Jeżeli chodzi o kolor mebli to wykonuje się je w bieli lub w kolorze naturalnego drewna. Drewno bardzo często wykorzystywane jest w skandynawskich wnętrzach – znajdziemy go również na podłodze, czy w kuchni w formie blatu.

Naturalne dodatki

Sytuacja z akcesoriami i dodatkami do wnętrz wygląda podobnie jak w przypadku mebli. Ważnym aspektem jest naturalność używanych materiałów. Często spotykane w pomieszczeniach są dekoracyjne lampiony, które ocieplają wnętrza; wiklinowe kosze czy ramki na zdjęcia. Jeżeli chodzi o dodatki, bardzo często salon czy sypialnie wyposaża się w dodatkowe poduszki czy koce. Mogą być w stonowanych odcieniach lub stanowić kolorystyczny, kontrastowy akcent. Jasne wnętrza bardzo dobrze komponują się z mocnymi barwami w przypadku dodatków. Warto więc zapamiętać, że jeżeli chcemy wprowadzić kolor do białych pomieszczeń, należy to zrobić za pomocą akcesoriów i dekoracji.

Nowoczesne i designerskie akcesoria i meble w stylu skandynawskim znajdziesz w sklepie Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/.