Kupujemy zasuwy nożowe

W przypadku konieczności wyposażenia układu przekazującego materiały o charakterze sypkim, bądź też takim, w którym możemy mieć do czynienia z elementami o charakterze stałym (że wspomnimy tylko o instalacjach ściekowych), niezbędne niekiedy okazuje się użycie zasuwy nożowej. Zakup tego specyficznego rodzaju zaworu wiążę się z podjęciem kilku istotnych decyzji. Jakich? O tym w dalszej części tekstu.

Jak wspomniano – zasuwy nożowe to element armatury przemysłowej specjalnego przeznaczenia. Wykorzystuje się je zwłaszcza w cieczach mocno zanieczyszczonych, a także tych, w których będzie konieczność zamykania przepływu czynników o dużej gęstości. Skąd takie zastosowanie? Wynika to z ich budowy – zasuwy nożowe mają dużą średnicę, są mocnym zaworem i sprzętem, który ma wysoką odporność, zwłaszcza na elementy stałe i półstałe.

zasuwy nożowe

Zasuwy nożowe – jak kupić idealną?

Czym się kierować podczas wyboru zasuwy nożowej do naszej instalacji? Przede wszystkim, istotne jest, jaka będzie średnica takiej zasuwy. Sprzęty o dużej średnicy są wykorzystywane przy instalacjach kanalizacyjnych i przepompowniach ścieków. Należy rozważyć, do czego chcemy taką armaturę przemysłową wykorzystać następnie dobrać średnicę dostosowaną do rozmiarów instalacji i ostatecznie wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Jak napędzane są zasuwy nożowe? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Prawdę mówiąc zasuwy pod tym i paroma względami różnią się od siebie – od nas i naszych potrzeb zależy, jaki rodzaj zasuwy wybierzemy. Istnieją zasuwy o napędzie ręcznym – wtedy aby zamknąć bądź otworzyć przepływ medium wykorzystujemy siłę mięśni, aby obrócić wystające z ziemi koło sterujące (zasuwy najczęściej znajdują się w ziemi). Są też jednak zasuwy o napędzie pneumatycznym – wtedy wykorzystywany jest specjalny jedno lub dwustronny siłownik pneumatyczny. Trzecią opcją jest napęd elektryczny – tutaj mechanizm jest najprostszy – wykorzystujemy po prostu energię elektryczną o odpowiednim napięciu.

Co jeszcze jest istotne przy wybieraniu zasuwy nożowej? Sprawdźmy – najlepiej na stronie producenta – jakie jest zastosowanie wspomnianych zasuw nożowych. Niektórzy z producentów podają bowiem do jakich materiałów mogą być wykorzystywane zasuwy ich produkcji – najczęściej jest to piasek, granulaty, media gazowe a także ciekłe (w tym te o dużej lepkości).

Sprawdźmy też parametry ich pracy – zasuwy nożowe mają różne zakresy temperatur w jakich funkcjonują oraz ciśnienia robocze. Odpowiedni wybór jest wypadkową wszystkich tych czynników i sprawi, że zasuwa będzie nam służyć na lata.

Next Post

5 elementów, które warto mieć na stronie www

czw. sie 31 , 2017
Kiedy klienci docierają do witryny, powinni natychmiast zrozumieć, kim jesteś i co robisz. Statystyki pokazują, że wiele firm internetowych traci klientów przez źle stworzoną stronę www. Relacje między klientem a firmą opierają się na zaufaniu.
strony www Katowice

Może też Cię zainteresować