Jak spowolnić proces starzenia skóry?

Obecnie kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele sposobów na przedłużenie młodego wyglądu skóry. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma również zdrowy styl życia. Jakie działania podjąć, aby spowolnić proces starzenia skóry? 

Zbilansowana dieta

Duże znaczenie dla wyglądu skóry ma zbilansowana dieta. Powinna dostarczać najważniejszych składników pokarmowych, witamin, a także mikro i makroelementów. Istotne jest to, aby dieta była zróżnicowana i dostosowana do wymagań konkretnej osoby. Dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka, który ułoży najlepszy dla danej osoby jadłospis.

Spowolnienie procesu starzenia skóry – kosmetyki

Liczy się również odpowiednia pielęgnacja skóry. Kosmetyki powinny być właściwie dobrane do danego typu cery. Warto również skorzystać z zabiegów u kosmetyczki. Kosmetyczka lub dermatolog pomoże  ocenić stan i potrzeby skóry. W ten sposób będziesz mogła zapewnić skórze najbardziej optymalne warunki.

Lifting bez użycia skalpela

Warto również skorzystać z zabiegów w klinice medycyny estetycznej. Do bardzo skutecznych zabiegów można zaliczyć na przykład lifting z wykorzystaniem nici haczykowatych. Podczas zabiegu nie jest używany skalpel. Lifting daje bardzo dobre rezultaty. W znacznym stopniu odmienia wygląd. Przyczynia się do wizualnego spowolnienia procesu starzenia się skóry. Z pewnością więc warto rozważyć poddanie się zabiegowi.

Unikaj promieni UV

Na spowolnienie procesu starzenia skóry wpływ ma również unikanie promieni słonecznych. Nadmierne opalanie i ekspozycja na słońce ma na tkankę skórną bardzo negatywny wpływ. Ważne jest również to, aby stosować kremy z filtrem UV, które będą skutecznie blokować działanie niekorzystnych promieni. Jeśli jedziesz na wakacje i będziesz korzystać z kąpieli w morzu czy basenie pamiętaj, aby co jakiś czas powtarzać aplikację kremu z filtrem.

Warto zapoznać się również z informacjami znajdującymi się na stronie https://www.meaclinic.pl/proces-starzenia-sie-skory-twarzy-jak-mozna-go-spowolnic

Next Post

Przydomowe boisko sportowe - budowa w 5 krokach

pon. wrz 6 , 2021
Boisko sportowe jak każda inna inwestycja budowlana powinna być w pełni przemyślana. Tylko dobrze przygotowany plan budowy może przynieść dobry efekt w postaci funkcjonalnego boiska sportowego. Od czego zacząć jego planowanie i co uwzględnić w trakcie budowy? Kilka cennych informacji znajdziesz w tym artykule.

Może też Cię zainteresować