Jakie zawory do gazu?

Zawory elektromagnetyczne to urządzenia, które są uniwersalne i proste w budowie. Możemy je spotkać nie tylko w rozległych gałęziach przemysłu, ale także w instalacjach domowych. Przed wyborem elektrozaworu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Zawory elektromagnetyczne do gazu

Jak dobrać odpowiedni zawór elektromagnetyczny do gazu? Pomimo, iż budowa elektrozaworów jest bardzo prosta, podczas zakupu musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Nieprawidłowy dobór urządzenia do instalacji może wpłynąć na brak żądanego przepływu, obniżenie ciśnienia wyjściowego, stratę ciśnienia w instalacji czy erozję lub wycieki. Prawidłowy dobór zaworu elektromagnetycznego do gazu może ułatwić karta techniczna, gdzie znajdziemy informacje o średnicach przyłączy, minimalnego ciśnienia, napięcia cewki czy uszczelnienia. Szukając odpowiednich elektrozaworów do gazu kluczowe są średnice przyłączy w instalacji. Warto również wziąć pod uwagę ciśnienie i środowisko pracy z jakim mamy do czynienia. Jeżeli potrzebujemy zaworów do pracy w ciężkich warunkach np. wysokie czy bardzo niskie temperatury, styczność z kwasami, zanieczyszczenia w medium; warto dobrać odpowiedni materiał jego wykonania. Na rynku dostępne są zawory elektromagnetyczne do gazu wykonane ze stali nierdzewnej czy stali kwasoodpornej. Jeżeli mamy do czynienia ze standardowymi warunkami, możemy wybrać te mosiężne. Trwałe, wysokiej jakości zawory do gazu znajdziesz w ofercie firmy Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/, która od lat zajmuje się dystrybucją i produkcją elektrozaworów.

Next Post

Działanie wyciskarki poziomej dwuślimakowej

wt. lut 1 , 2022
Wyciskarki ślimakowe od lat cieszą się dużą popularnością. Jest to głównie związane ze zwiększoną świadomością konsumentów dotyczącą zdrowego odżywiania. Sok wytworzony z wyciskarki poziomej dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych i porcji witamin. Sprawdź jak działa i jakie daje korzyści.
wyciskany sok

Może też Cię zainteresować