Jakie zastosowanie ma lignina w płatach?

Lignina to nic innego jak popularna wata celulozowa, która od wielu lat wykorzystywana jest do dezynfekcji skóry. Ligninę stosuje się nie tylko w opatrunkach, ale również w specjalnych podkładach ochronnych. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać dokładne zastosowanie ligniny w płatkach 5 kg i dowiedzieć się jednocześnie, czy rzeczywiście warto z niej skorzystać.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Oryginalna lignina w płatach 5kg ma bardzo szerokie zastosowanie higieniczne i sanitarne. Materiał ten na szeroką skalę wykorzystywany jest przede wszystkim w gabinetach lekarskich, szpitalach i salonach kosmetycznych. Lignina charakteryzuje się doskonałą chłonnością wody, dlatego też wykorzystywana jest głównie do odsączania wydzielin po zabiegach chirurgicznych i nie tylko. Lignina wykorzystywana jest także przez stomatologów do odsączania śliny w trakcie zabiegu. Warto wspomnieć również i o tym, że ligninę stosuje się do dezynfekcji skóry przed wykonaniem mniej lub bardziej skomplikowanego zabiegu iniekcyjnego. Lignina jest również wykorzystywana jako gaza do opatrywania odkażonych ran. W zadaniach tych doskonale sprawdzi się lignina w rolkach. Oryginalna lignina w płatach 5kg wykorzystywana jest z kolei jako podkłady ochronne pod łóżka i leżaki. jest to produkt, który powinno się nabywać w aptekach bądź sklepach medycznych. Na stronie sklepu Spacemed.pl znajdziesz bogaty wybór materiałów opatrunkowych.

Lignina po porodzie

Lignina jest bardzo przydatna również przy utrzymaniu odpowiedniej higieny w czasie połogu. Jak powszechnie wiadomo kobiety po urodzeniu dziecka przez jakiś czas powinny zrezygnować z używania popularnych podpasek. Lignina jest nie tylko bardziej chłonna, ale co najważniejsze zapewnia doskonałe wietrzenie krocza. Ligninę w płatkach można położyć także na specjalny podkład poporodowy. W ten prosty sposób będzie można skutecznie zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi i bolesnymi odparzeniami. Lignina jest bardzo miękka, przyjemna w dotyku i w 100% bezpieczna dla skóry, dlatego też tak wiele kobiet decyduje się na jej zakup. Do największych zalet należy zaliczyć również dużą dostępność i przystępną cenę.

Next Post

Wyposażenie łazienek – co kupimy w salonie?

śr. gru 11 , 2019
Zakup wyposażenia łazienkowego nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy jesteśmy właścicielami niewielkiego metrażu. Na szczęście dzisiaj większość salonów łazienek oferuje wszystko co potrzebne, aby łazienkę kompleksowo urządzić. Co w nich kupimy i jakie decyzje będziemy musieli podjąć?
salon łazienek wyposażenie

Może też Cię zainteresować