Wyposażenie łazienek – co kupimy w salonie?

Zakup wyposażenia łazienkowego nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy jesteśmy właścicielami niewielkiego metrażu. Na szczęście dzisiaj większość salonów łazienek oferuje wszystko co potrzebne, aby łazienkę kompleksowo urządzić. Co w nich kupimy i jakie decyzje będziemy musieli podjąć?

Salon łazienek – asortyment

Salony łazienek odnajdziemy niemalże w każdym mieście. Takie miejsca mają zazwyczaj w asortymencie kompletne wyposażenie pokoi kąpielowych i toalet. Znajdziemy tam

  • ceramikę i sanitariaty łazienkowe,
  • armaturę łazienkową,
  • kabiny i wanny,
  • systemy podtynkowe.

Ceramika łazienkowa

W dziale ceramiki łazienkowej kupić możemy przede wszystkim muszle wc, bidety, ale również umywalki, bo i one tworzone są głównie z ceramiki. W kwestii wc warto podkreślić, że kupić możemy zarówno muszle bezkołnierzowe, jak te tradycyjne. Pierwsze cechują się tym, że robi się je z jednolitego odlewu, w technologi bez tzw. rantu, pod który wnikają nieczystości, które trudno jest wyczyścić.

Kiedy planujemy kupić miskę wc, warto sprawdzić, czy lepiej nie opłaca się może zakup zestawu wc podtynkowego, który zazwyczaj zawiera stelaż podtynkowy, miskę wc, spłuczkę, przycisk a także matę wygłuszającą.

Odwiedzając salon łazienek warto również obejrzeć umywalki. Bardzo szeroki wybór znaleźć można w sklepie internetowym i salonie stacjonarnym np. Arbo Łazienki https://www.arbolazienki.pl. Na półkach sklepowych znajdziemy kilka typów umywalek: nablatowe, podblatowe i wolnostojące. Wybór zależny jest od ilości wolnej przestrzeni oraz od wystroju.

Armatura do łazienki

W salonie łazienkowym i sklepie internetowym urządzając łazienkę na pewno powinniśmy zajrzeć do działu z armaturą. W łazience potrzebować będziemy kilku typów baterii, na pewno umywalkowe, prysznicowe i niekiedy wannowe i bidetowe.

Kabiny prysznicowe i wanny

W temacie kabin prysznicowych warto wspomnieć o rodzajach brodzików. W sklepach znajdziemy tradycyjne brodziki akrylowe – tańsze rozwiązanie oraz nowoczesne brodziki z konglomeratu, nieco droższe.

Zamiast kabiny możemy się również zdecydować na wannę wyposażoną w parawan nawannowy, aby zwiększyć jej funkcjonalność i umożliwić branie szybkiego prysznica.

Next Post

Dlaczego warto wyposażyć się w łańcuchy śniegowe?

śr. gru 11 , 2019
Zima w Polsce, szczególnie w Górskich pasmach, bywa nieobliczalna. Kierowcy powinni być maksymalnie przygotowani na trudne warunki pogodowe, aby temu wszystkiemu podołać, a co ważniejsze nie dać się zaskoczyć. Jednym z akcesoriów, które powinno znaleźć się na wyposażeniu samochodu osobowego, są łańcuchy śniegowe. Dlaczego warto wozić je w samochodzie?

Może też Cię zainteresować