Jakie słupki do boiska do siatkówki – sprawdzone porady

Stworzenie boiska do siatkówki to spore wyzwanie. Trzeba pamiętać dosłownie o wszystkim. O tym, że boisko powinno mieć ściśle określone wymiary, o tym by zamontowana nawierzchnia boiskowa była bezpieczna, jak również o doposażeniu boiska w niezbędne akcesoria.

siatka do siatkowkiJednymi z podstawowych elementów i przy tym niezwykle ważnymi są słupki do siatkówki. To nic innego jak filary na których montuje się siatkę do gry. Jednak aby spełniały one swoją funkcję muszą być być odpowiednio dobrane. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę między innymi materiał z jakiego zostały wykonane.

Rodzaj słupków a miejsce do gry

Zanim zdecydujemy się wybrać odpowiednie słupki musimy wziąć pod uwagę rodzaj boiska. Jeśli zależy nam na stworzeniu “mobilnego” miejsca do gry w siatkówkę wtedy też warto pomyśleć o zakupie słupków przenośnych. Natomiast gdy naszym celem jest stworzenie boiska do gry w siatkówkę przykładowo na swojej posesji, wtedy też warto pomyśleć o zakupie słupków aluminiowych. Jak wyglądają takie słupki można sprawdzić w poniższej galerii.

słupki  do siatkówki stalowe                           słupki do siatkówki metalowe

Oba rodzaje słupków stalowe i metalowe prezentowane w galerii to produkty firmy Sport Grupa – producenta sprzętu sportowego. Oferta produktowa dostępna tutaj: https://sportgrupa.pl/kategoria-produktu/sprzet-sportowy/siatkowka/

Słupki aluminiowe czy stalowe?

Zarówno słupki metalowe jak i te wykonane z aluminium dedykowane są na boiska stałe. Większości modeli tych słupków posiada regulację wysokości montażu. To szczególnie przydatna funkcjonalność na boiskach zewnętrznych i wewnętrznych. Bardzo często regulacja słupków pozwala na wydzielenie stanowiska sędziowskiego. Przy wyborze słupków do siatkówki należy zwrócić uwagę na ich wykonanie. Wybierając słupki aluminiowe możemy mieć pewność, że będzie to sprzęt odporny na warunki atmosferyczne a co za tym idzie, słupki będą trwalsze posłużą spokojnie na kilka sezonów. Słupki do siatkówki wykonane z aluminium przeważnie dedykowane są na boiska zewnętrzne. Jeśli chodzi o słupki stalowe te mają bardziej uniwersalne przeznaczenie. Dobrze sprawdzają się zarówno na boiskach zewnętrznych i na halach. Słupki aluminiowe i stalowe są najczęściej stosowane na boiska do siatkówki. Jednak przy ich wyborze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, które z nich bardziej nadają się na boisko zewnętrzne, a które będą lepsze na boisko wewnętrzne.

Next Post

Dlaczego prawidłowe oświetlenie lakierni ma znaczenie?

czw. gru 17 , 2020
Lakiernia samochodowa to miejsce, które musi być odpowiednio oświetlone, aby móc odpowiednio odbierać kolory. W przeciwnym przypadku klient może mocno się zdziwić, gdy na światło naturalne wyjdzie swoim odnowionym samochodem. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o właściwe źródło światła w lakierni – jak je zapewnić? O tym w niniejszym […]

Może też Cię zainteresować