Jakich nie kupować prezentów grafikowi

Żadna grupa zawodowa nie lubi nietrafionych prezentów tak bardzo jak graficy. Stereotypowy designer chodzi w czerni i nieustannie obserwuje otaczające go projekty w przestrzeni miejskiej, bilbordy, plakaty, projekty identyfikacji wizualnej miejsc, budynków a nawet projekty oznaczeń na dworcach. Człowieka tak uczulonego na estetykę przedmiotów i projektów trudno jest zadowolić, przedstawiamy wobec tego kilka przedmiotów, których zdecydowanie lepiej nie kupować grafikowi. W artykule podzielimy się również kilkoma bezpiecznymi pomysłami, które z pewnością będą strzałem w dziesiątkę.

„Grafik płakał jak projektował” to hasło często używane w przestrzeni internetu. Choć to nieco żartobliwy pstryczek w nos branży designerskiej, to również odzwierciedlenie faktycznej sytuacji grafików, którzy czasami muszą przygotować projekty według wytycznych klienta o niewyszukanym poczuciu estetyki. Warto, żeby podczas wręczania prezentu „grafik nie płakał jak dostawał”. Co zrobić, żeby uniknąć takiej sytuacji? Zdecydowanie nie kupować prezentów z poniższej listy.

Tego nie kupuj grafikowi

  1. Tani sprzęt złej jakości, którego nigdy nie użyje

Słyszałeś, że graficy używają tabletów graficznych i pomyślałeś żeby kupić swojemu wnuczkowi takie urządzenie na tzw. okazji? Zdecydowanie odpuść. Profesjonalny grafik używa wysokiej klasy sprzętu i o ile nie komunikuje, że do jego tabletu za kilka tysięcy, przydałby się mu taki mały przenośny – to odpuść. Wyjątek stanowi sytuacja, w której kupujemy pierwszy tablet graficzny dla raczkującego projektanta, który dotychczas korzystał tylko z analogowych rozwiązań.

Chcąc podarować tablet graficzny warto rozejrzeć się wśród ofert wyższej klasy sprzętu renomowanych marek takich jak np. Huion. Tablety Huion – http://huion.com.pl/tablety-graficzne/8-tablet-graficzny-huion-1060-plus-6930444800659.html – występują w różnych przedziałach cenowych, a za kilkaset złotych można kupić sprzęt bardzo dobrej jakości. Wystarczający do prostych projektów.

  1. Przaśne bibeloty zakrawające o kicz

Poczucie gustu większości osób związanych z designem nie pozwala na gromadzenie wokół siebie brzydkich przedmiotów. Lepiej zatem zrezygnować z przedmiotów o wątpliwym projekcie. Tym, co zawsze obroni się jest ponadczasowa klasyka. Klasyczne wzornictwo albo słynne projekty największych światowych designerów zachwycą grafika.

Next Post

BHP w szkole - to należy wiedzieć!

czw. lut 27 , 2020
Wysyłając dziecko do szkoły każdy rodzic martwi się nie tylko o jego powodzenie podczas zajęć oraz umiejętności. Zmartwienia dotyczą również tego, czy dziecko szybko się aklimatyzuje, czy zdobędzie przyjaciół. Oddając dziecko w ręce profesjonalnych nauczycieli oraz pedagogów każdy rodzic wierzy, że szkoła zagwarantuje dziecku bezpieczeństwo. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić […]
Kilkuletnie dziecko w szkole przy biurku

Może też Cię zainteresować