Jak przewozić rower samochodem?

Przejażdżka rowerem w pięknych i malowniczych górskich dolinach? Czemu nie. Pojawia się tylko problem jak przewieźć rower, nie chcąc zdawać się na wypożyczony sprzęt? W jaki sposób przewozić rower samochodem dowiecie się z artykułu.

W zależności od modelu samochodu jaki posiadamy oraz dróg jakimi mamy zamiar się poruszać do wyboru mamy różne uchwyty rowerowe określane również jako bagażniki rowerowe.

Bagażniki rowerowe dachowe

Bagażniki rowerowe sprawdzają się, jak nie mamy możliwości montażu ich na haku bądź klapie bagażnika. Nie sprawdzą się natomiast, jeżeli swoją podróż planujemy leśnymi drogami, pośród których zwisają gałęzie i konary, które mogłyby uszkodzić przewożone rowery. Również w przypadku szyberdachów lepiej wybrać inny rodzaj uchwytu.

Bagażniki rowerowe na hak

Bagażniki rowerowe mogą być montowane na hak, o ile taki posiada nasze auto. Bagażniki rowerowe na hak są o tyle bardziej funkcjonalne, że możemy w ten sposób przewozić rowery pośród leśnych dróg a nawet parkować z nimi w garażu, czego nie zrobimy w przypadku bagażnika na dachu, bo samochód z rowerami na dachu będzie za wysoki.

Bagażniki rowerowe na klapę

Uchwyty rowerowe na klapę bagażnika sprawdzają się o ile nie musimy otwierać często bagażnika w trakcie podróży. Nie ma problemu ze wstawieniem rowerów na dach i nie przeszkadzają podczas podróży pod drzewami i zaparkowania w garażu z zawieszonymi rowerami.

Pamiętajmy, żeby dopierać odpowiedni uchwyt w zależności od naszych potrzeb i preferencji, modelu samochodu oraz zaplanowanej trasy.

Szeroki wybór bagażników rowerowych posiada sklep internetowy Dopasuj Bagażnik, znajdujący się pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/

Next Post

Jak prawidłowo zaimpregnować kamień naturalny? Kilka podstawowych zasad

pon. kwi 1 , 2019
Kamienie naturalne stają się coraz bardziej popularne w świecie aranżacji wnętrz. To idealne dopełnienie do kuchni, łazienek, salonów i innych pomieszczeń. Jest wykorzystywany również w ogrodach i na ogrodzeniach. Granit, gres, piaskowiec, marmur i klinkier z pewnością wiodą prym wśród wszystkich kamieni naturalnych. Popularność ich stale narasta i nic nie […]
cegła

Może też Cię zainteresować