Dlaczego warto wyposażyć się w łańcuchy śniegowe?

Zima w Polsce, szczególnie w Górskich pasmach, bywa nieobliczalna. Kierowcy powinni być maksymalnie przygotowani na trudne warunki pogodowe, aby temu wszystkiemu podołać, a co ważniejsze nie dać się zaskoczyć. Jednym z akcesoriów, które powinno znaleźć się na wyposażeniu samochodu osobowego, są łańcuchy śniegowe. Dlaczego warto wozić je w samochodzie?

Czym są łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe, to połączone ze sobą łańcuchy dopasowane do konkretnego rozmiaru kół w samochodzie osobowym. Zakłada się je bezpośrednio na koła stojącego samochodu. Są one bezpieczne dla kół, ale w przypadku niektórych modeli samochodów, gdzie przestrzeń między kołem a nadkolem jest niewielka, ich montaż będzie utrudniony. Warto wtedy wyposażyć się albo w opaski śniegowe albo tzw. skarpety śniegowe (choć te tworzone są głównie z myślą o pojazdach wielkogabarytowych).

Dlaczego warto kupić łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe przy mocno ośnieżonej drodze mogą być niezwykle pomocne. Zapobiegną ślizganiu się kół na śniegu, gdyż zwiększają siłę tarcia. Dzięki łańcuchom łatwiej będzie podjechać pod górkę lub stromy podjazd. Należy jednak pamiętać, że z tym elementem na kołach możemy poruszać się z ograniczoną prędkością. Zazwyczaj jest to 40 km/h, jednak ta prędkość nie jest mocno zaniżoną biorąc pod uwagę warunki w jakich się znajdujemy.
Drugim argumentem jest korzystna cena w stosunku do ilości sezonów zimowych, podczas których łańcuchy nam posłużą. Z pewnością nie będą to, jeden czy dwa sezony. Najpewniej będzie to trwało do czasu, aż zmienimy samochód i rozmiar kół będzie znacząco różny.

Jakiej marki łańcuchy śniegowe wybrać?

Pośród łańcuchów śniegowych znajdziemy propozycje marek takich jak:
Eco,
Konig,
Inter Pack,
Polaire,
Royal.

Jeżeli potrzebujemy łańcuchów śniegowych na koła maszyn lub innych pojazdów warto sprawdzić ofertę producenta Góralmet, obecną również na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/lancuchy-sniegowe

Next Post

Rolety antywłamaniowe - to musisz wiedzieć!

pt. gru 27 , 2019
Każdy z nas stara się zrobić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim najbliższym, a także posiadanemu dobytkowi. Wyjeżdżając na urlop nieraz obawiamy się, czy nie zastaniemy splądrowanego mieszkania po powrocie. Jak najlepiej uchronić się przed włamaniem złodzieja? Na rynku dostępna jest cała masa alarmów, które mają na celu zniechęcić potencjalnego […]
rolety antywłamaniowe okno art design

Może też Cię zainteresować