Historia czapki baseballówki

Czapka bejsbolówka to jeden z najpopularniejszych modeli czapek. Od kilkudziesięciu lat z powodzeniem noszą ją zarówno kobiety jak i mężczyźni. Czapki są wygodne, praktyczne i modne. Zobacz jak rozwijała się moda na bejsbolówki i na czym polega ich fenomen.

Bejsbolówki jako akcesoria do gry

Początkowo, jak możemy domyśleć się po nazwie, czapki zostały stworzone z myślą o zawodnikach gry w baseballa. Okrycie głowy miało ich ochronić przed dużym słońcem. Przed powstaniem czapki bejsbolówki, zawodnicy grali w kapeluszach ze słomy. Czapka z daszkiem miała zabezpieczać przed promieniami i zapobiec ściekaniu potu po twarzy. Pierwszą drużyną, która pojawiła się na boisku w bejsbolówkach był Brooklyn Excelsior z Nowego Jorku w 1860 r. Od tego momentu, czapka baseballówka stała się podstawowym akcesorium i częścią stroju sportowego.

New Era czapki

Największą popularność czapek bejsbolówek szacuje się na połowę XX wieku. Wówczas firma New Era, wypuściła pierwszy model tego typu czapki o nazwie 59 Fifty. Zapewniło to marce stanie się numerem jeden wśród producentów okryć głowy. Do dziś dnia ten model czapki jest najbardziej rozpoznawalnym i najczęściej kupowanym z całej oferty.

Zmiany

Przez lata wygląd bejsbolówek zmieniał się. Wykorzystywano różne materiały czy kolory. Poszczególne modele różniły się rozmiarami. Na początku, czapki produkowano w różnych rozmiarach, na podstawie kapeluszy. Dopiero z biegiem lat zaczęto wprowadzać elementy, które pozwalały na regulowanie obwodu czapki. Wykorzystywano plastikowe, usztywniane pasku lub zapięcia na rzepy. Z przodu bejsbolówki często możemy spotkać logo popularnych drużyn sportowych. Charakterystyczne dla tego modelu są również przeszycia. Wykonywane są w sześciu sekcjach, a na czubku często możemy znaleźć wyróżniający się guzik. Daszki czapek, początkowo wykonywało się z tektury. Jeżeli chodzi o całość to produkowano je z bawełny, później z poliestru.

Jeżeli poszukujesz modnych czapek, topowych producentów, sprawdź ofertę sklepu DopeSpot z odzieżą streetwear: https://dopespot.pl/7-czapki-z-daszkiem. W asortymencie znajdziesz czapki bejsbolówki, ale także fullcap czy snapback.

Next Post

Wiosenne zmiany w twojej szafie

wt. lut 2 , 2021
Co prawda za oknem panuje jeszcze zimowa aura. Jednak warto już teraz przed sezonem wiosennym pomyśleć o tym w jaką odzież, dodatki stylizacyjne doposażyć swoją garderobę. Mówiąc o trendach na wiosnę, mamy na myśli stylizacje pełne kolorów. Jaką odzież wybrać, by stworzyć modną stylizację, która będzie efektowna i dodatkowo podkreśli […]

Może też Cię zainteresować